Локомотив Пловдив се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на България, след като елиминира Локомотив София.

"Смърфовете" победиха с 2:1 на стадиона в "Надежда" и с общ резултат от двата мача 4:2 продължават напред.

Ласиман откри за гостите в 33-ата минута, а в 44-ата Траянов изравни за столичани. Делев обаче вкара първия си гол от много време насам, след като се разписа от 55-ата минута и така донесе успеха на гостите.

Теренът обаче бе под всякаква критика, но този път на столичните "Железничари" не се възползваха от своя коз.

Известно е, че заради теренa на Локо имаше сериозни претенции от страна на ЦСКА, след като "Червените" загубиха визитата си с 0:2 на стадиона в Надежда.

Така за втора поредна година пловдивчани са на 1/2-финал в турнира.

Това обаче е сензационно, тъй като отборът е разтърсван от много тежка финансова криза към днешна дата.

Трябва да се отбележи също, че гостите играха много силно и си заслужиха мястото на 1/2-финалите.

Срещата започна с добро темпо и в 33-ата минута отборът от Пловдив откри доста изненадващо резултата.

След добро центриране от фаул Митрев изчисти кълбото в предни позиции и то бе върнато към Ласиман, който се разписа.

Домакините имаха сериозни претенции за засада, но такава обаче нямаше.

Последва обаче сериозен натиск на домакините и резултатът бе изравнен в самия край на първото полувреме.

Траянов се разписа за 1:1 в 44-ата минута, след като засече центриране от корнер.

След почивката пловдивчани шокираха сериозно домакините, след като Спас Делев се разписа за 1:2 в 55-ата минута.

Той изпълни по страхотен начин фаул и не остави никакви шансове на Митрев, а в 70-ата минута гостите бяха на косъм от трети гол, но Кики нацели гредата.