ЦСКА-София и Левски излизат в свирепа битка на националния стадион "Васил Левски". "Червените" се канят да спрат устрема на лидера в Първа лига, който нареди седем поредни победи със само един допуснат гол.

Галерия

Изненадата в състава на ЦСКА-София е липсата на Арсенио Нунеш, който е получил травма на снощната тренировка на "Армията" и отпадна от групата на треньора Едуард Йорданеску. За сметка на това титуляр започва юношеския национал Александър Георгиев.

Галерия

В лагера на "сините" има две промени от последния мач с Дунав, спечелен с 2:0. На пейката остават Антонио Аниете и Божидар Краев. В защита на десния бек се завръща Сашо Александров, а в средата на терена започва Мехди Бурабия. Ето съставите на двата отбора.

ЦСКА-София - Левски 0:1

0:1 Нар 34

1:1 Йорданов 77

ЦСКА-София: Китанов, Манолев, Перес, Чорбаджийски, Недялков, Пинто, Бумал, Виана, Педро, Ал. Георгиев, Кулма

Левски: Йоргачевич, С. Александров, Пиргов, Ал. Александров, Минев, Костадинов, Де Ноойер, Бурабия, Прохазка, Нар, Адениджи

Проследете дербито от 10-ия кръг на Първа лига на живо минута по минута в Gol.bg!

1' Начало на мача! Реферът Ивайло Стоянов дава първи съдийски сигнал

3' ШАНС ЗА ЦСКА-СОФИЯ! Виана центрира отдясно в наказателното поле, където Руи Педро стреля с глава, но покрай вратата

5' Ужасно изпълнение на Виана от пряк свободен удар разсмя сектор Б

7' ЦСКА-София е доста по-активният отбор в началните минути

8' СВИРЕП УДАР НА РУБЕН ПИНТО!!! Португалецът изпрати истински снаряд от около 30 метра, но Йоргачевич със страхотен плонж изби под гредата

15' "Червените" продължават да водят инициативата, Левски все още не може да достигне вратата на съперника

22' Първи жълт картон в мача - получава го Адениджи от Левски за нарушение срещу Манолев

23' Станислав Манолев със сватбарски шут от фаул и нов пропилян шанс за ЦСКА-София

26' Добра контраатака на ЦСКА-София, но ударът Александър Георгиев бе блокиран

29' Първи опит за удар на Левски - Адениджи стреля нескопосано от двайсетина метра далеч от вратата

33' Най-накрая напрежение пред вратата на "червените"! Бурабия центрира остро от фаул в наказателното поле, Китанов изпусна топката, но Пинто изчисти

34' ГОООООООООООЛЛЛЛЛЛЛЛЛ!!! Левски повежда в резултата! След лошо изнасяне на топката от ЦСКА-София Адениджи пусна топката към Франсис Нар в наказателното поле, който от десетина метра прониза Китанов за 1:0

44' Адениджи с нелеп изстрел от дистанция, едва не изкара топката в тъч

45'+1' Край на първото полувреме. Левски води на ЦСКА-София с 1:0 след гол на Франсис Нар при единственото положени за "сините"

46' Начало на второто полувреме

46' Разочаровалият през първата част Александър Георгиев от ЦСКА е заменен от Преслав Йорданов. Нападателят се завръща в игра, след като се контузи в началото на сезона

51' Жълт картон за Прохазка от Левски

54' Претенции за дузпа от страна на ЦСКА-София за игра с ръка на Веселин Минев, реферът Ивайло Стоянов отсъди корнер. Антон Недялков получава жълт картон за реплики

55' "Червените" се хвърлиха в атака в търсене на обрата

58' Смяна в състава на Левски - Божидар Краев сменя Мехди Бурабия

64' Удар за ЦСКА-София! Бившият национал Станислав Манолев се контузи. Все пак стисна зъби и ще остане на терена

67' Рафаел Перес засече топката с глава след центриране от корнер, топката профуча над вратата

69' Жълт картон за Сашо Александров от Левски

70' ГОЛЯМ ПРОПУСКА ЗА ЛЕВСКИ!!! Брилянтна контраатака на "сините" изведе Георги Костадинов сам срещу вратаря, но Китанов парира удара му

75' ДУЗПА ЗА ЦСКА!!! Вратарят на Левски Йоргачевич се хвърли в краката на Преслав Йорданов и го събори. Реферът Стоянов посочи бялата точка. Жълт картон за Йоргачевич заради протестите му

77' ГОООООООЛЛЛЛЛЛЛ!!! Преслав Йорданов бележи и изравнява резултата!

90+2 Генев стреля с глава отблизо, но над вратата!

90+3 Край на мача! ЦСКА-София и Левски не успяха да се победят - 1:1