Манчестър Сити си отмъсти на Уигън за загубата във финала за Купата на Англия миналия сезон, като разгроми Латикс 5:0 в мач за Купата на лигата. Гражданите продължават на осминафинала в турнира, след отлично представяне и първи голове на Стеван Йоветич за състава на Пелегрини.

Гражданите имаха пълен контрол върху мача, но вкараха само едно попадение преди паузата. Негов автор бе Един Джеко.

След почивката Сити се разигра и вкара още четири попадения. На два пъти бе точен Стеван Йоветич, като това бяха първите му голове за Сити. Дебютен гол за клуба вкара и Хесус Навас, а Яя Туре вкара дежурния си гол от фаул.

Първи мач за сезона изигра защитника Мика Ричардс, който се възстанови от контузия и започна титуляр. Дедрик Боята също бе в стартовия тим, като Пелегрини пусна предимно резерви. В атака действаха Джеко и Йоветич. 17-годишният португалец Маркос Лопес започна като титуляр, за да направи дебюта си.

Още от началото на мача Сити имаше превъзходство срещу противника, който играе в Чемпиъншип. От състава на Уигън, победил Сити през май единствено Бойс, Гомес и Еспиноза бяха останали в тима на Латикс.

В 33-ата минута Сити логично поведе в резултата. Един Джеко бе точен. Фернандиньо подаде над защитата на съперника към босненеца, който с десния крак прати топката в мрежата.

Резултатът се запази до почивката, въпреки многото положения за Сити, но след паузата Уигън напълно рухна. В 60-ата минута Стеван Йоветич вкара първото си попадение за тима. Мика Ричардс центрира ниско и черногореца засече топката, която се удари в Лий Никълс и се върна у Йоветич. Този път нападателят бе безжалостен при добавката.

Четвърт час преди края Сити вкара третия гол. Фрейзър Файви събори Йоветич и получи жълт картон. От пряк-свободния удар Яя Туре беше точен като прати топката над стената в ъгъла. Трети гол от фаул за Туре този сезон.

Уигън напълно рухна, а и състава играеше предимно с резерви, както Оуен Койл бе обявил още преди мача. Четвъртото попадение бе дело на Йоветич отново. Джеймс Милнър проби до аутлинията, а Райън Шотън не успя да изчисти центрирането му. За Йоветич бе лесно да вкара отблизо.

Остана време и за Хесус Навас да вкара гол. Негредо подаде отдясно към испанеца, който бързо надбяга съперниците и вкара зад безпомощния Лий Никълс. Това беше първи гол за Навас с екипа на Сити.

Манчестър С - Уигън 5:0