Манчестър Юнайтед разби Лестър с 4:1 в едно от двете дербита на шестия кръг в английската Висша лига, играно на стадион "Олд Трафорд".

"Червените дяволи" изиграха най-силното си първо полувреме за последните години и тотално надиграха шампионите, които бяха отчайващо слаби в дефанзивен план.

Юнайтед вкара четири гола чрез Смолинг, Мата, Рашфорд и Погба, като три от попаденията дойдоха от изпълнения на статични положения. За най-скъпата покупка Погба пък това беше първи гол във Висшата лига.

Преди да измине един час игра Лестър намали пасива си след страхотно изпълнение на Демарай Грей. До края обаче "лисиците" не вкара ново попадение. Така Юнайтед събра 12 точки и се изкачи на трето място, докато "лисиците" са 12-и със седем пункта.

Вижте ТУК как се разви мачът по минути!

В четвъртата минута се стигна до първи удар към една от двете врати, но Дейли Блинд шутира над напречната греда. Последваха две центрирания на Хуан Мата и при второто Златан Ибрахимович стреля ефектно от воле, но доста неточно.

Постепенно Лестър успя да изтласка своя опонент неговата половина и създаде няколко бързи акции. Олбрайтън игра на двойно с Джеми Варди и центрира в наказателното поле за Слимани, но Давид Де Хеа улови.

Гостите отправиха два поредни шута след изпълнение на корнер чрез Дринкуотър и Амарти, но те бяха блокирани. Роберт Хут се озова на позиция за стрелба и би мощно, но много неточно.

В средата на първото полувреме "червените дяволи" откриха резултата при изпълнение на корнер. Включилият се напред Крис Смолинг надскочи Кристиан Фукс и засече по безпощаден начин с глава!

Малко след това Златан изведе Маркъс Рашфорд сам срещу вратаря, но младокът не си спря добре и след това шутира разочароващо. Минута по-късно Маркъс пробва да стреля със задна ножица, но над напречната греда.

След това и Пол Погба показа класата си. Французинът копна изкусно за Златан Ибрахимович, който си спря прекрасно на гърди и би от въздуха след завъртане, но на метър над напречната греда! Самият Погба отправи снаряд преди изтичането на половин час игра, но Рон-Роберт Цилер парира.

Последва истински кошмар за шампионите, които допуснаха три гола в рамките на пет минути. В 37-ата минута Хуан Мата удвои аванса на своя отбор с фантастичен удар в левия ъгъл на вратата. Той игра на двойно с Пол Погба и получи подаване от Джеси Лингард, преди да нанесе головия си удар.

Мата влезе и в ролята на подавач при изпълнение на корнер, когато намери оставения непокрит Рашфорд и този път младокът не сбърка.

Лестър продължаваше да изпитва сериозни трудности при корнери и в 42-ата минута Пол Погба надскочи Фукс, за да вкара първия си гол във Висшата лига с глава!

В началото на второто полувреме мениджърът на Лестър Клаудио Раниери направи две изненадващи смени, оставяйки извън игра звездите Джейми Варди и Рияд Марез. "Лисиците" се активизираха, но все още не можеха да покажат истинските си качества.

Точно преди да измине един час игра резервата Демарай Грей вкара почетен гол за гостите. Той напредна и отправи страховит диагонален снаряд към горния десен ъгъл и Де Хеа нямаше какво да стори.

В средата на второто полувреме Антонио Валенсия се впусна по крилото и върна назад към Джеси Лингард, но той би над вратата. Малко след това Ибрахимович би покрай дясната греда!

Давид Де Хеа трябваше да се намесва в 68-ата минута, когато двете резерви Кинг и Шлуп застрашиха вратата на Юнайтед, но испанецът отрази удара на Кинг.

В 77-ата минута Демарай Грей се опита да повтори упражнението и да вкара нов красив гол, но този път Де Хеа успя да избие атрактивно с една ръка.

Пет минути преди края на редовното време Златан Ибрахимович стреля точно, но не затрудни Цилер по никакъв начин. До края не се случи нищо интересно и пред двете врати.

Манчестър Юнайтед - Лестър 4:1

1:0 Крис Смолинг - 22'
2:0 Хуан Мата - 37'
3:0 Маркъс Рашфорд - 40'
4:0 Пол Погба - 42'
4:1 Демарай Грей - 59'

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Байи, Смолинг, Валенсия, Блинд, Ерера, Погба, Лингард (Карик - 78'), Мата (Йънг - 87'), Рашфорд (Руни - 83'), Ибрахимович

Лестър: Цилер, Симпсън, Морган, Хут, Фукс, Амарти, Дринкуотър, Олбрайтън (Шлуп - 62'), Марез (Кинг - 46'), Варди (Грей - 46'), Слимани