Бедите на Милан продължават с пълна сила. Росонерите бяха на прага на сензационен обрат, но загубиха с 2:4 от Парма.

Червено-черните останаха с 10 души още в 5-ата мин., когато вратарят Абиати събори надигралия го Скелото. Касано откри от бялата точка, а през втората половина получи добър пас от Акуа, освободи се и стреля прецизно до гредата за 0:2.

Милан хвърли всичко в атака и защитникът Рами намали след удар с глава. Монтоливо успя да си спечели дузпа и Балотели изравни от бялата точка, след като треньорът на домакините Зеедорф смени централния защитник Бонера, за да пусне втори нападател – Пацини.

Броени минути по-късно обаче резервата на Парма Амаури находчиво се разписа с пета и сложи край на надеждите на червено-черните. В самия край на добавеното време Биабиани вкара четвърти гол за Парма.

Мачът с Парма започна кошмарно за Милан. Рано-рано бившият играч на росонерите Касано изведе Скелото зад защитата и бързоногото крило преодоля вратаря Абиати. Последният го повали, с което си издейства червен картон. Касано нямаше никакъв проблем да литне резервата Амелия от бялата точка – 0:1.

Домакините изтърваха невероятен шанс в 18-ата мин. Тогава Кака продължи с глава един корнер към Балотели и от непосредствена близост нападателят, който бе освиркван от тифозите на Милан, нацелри страничната греда.

Като цяло гостите от Парма обяснимо контролираха мача, макар че осуетиха няколко атаки на Милан с цената на самопожертвувателни изяви в отбрана. Пред отсрещната врата пък Бонера спаси сигурен гол, като блокира шут на Биабиани след центриране отляво.

В 43-ата мин. пък дойде ред на Амелия да спасява червено-черните. Тогава съотборникът му Мексес едва не си вкара автогол, отклонявайки ниско центриране отдясно.

Дуковете натиснаха след почивката в стремежа си да вкарат второ попадение и да откажат домакините. Те успяха да удвоят в 51-ата мин, когато Касани литна Поли и намери Акуа в коридор. Халфът върна към Касано, нападателят без проблеми се освободи от опеката на Де Йонг и намери долния ляв ъгъл на вратата – 0:2.

Малко по-късно обаче резервата на Милан Рами намали, засичайки с глава центриране от корнер. Треньорът на росонерите Зеедорф извади мудния Бонера и пусна вместо него още един нападател – Пацини.

В 75-ата мин. пък капитанът на Милан Монтоливо получи пас от Абате и успя да си изпроси дузпа, като падна след съприкосновение с Оби. Балотели не трепна от бялата точка – 2:2.

Развръзката обаче настъпи в следващата атака на Парма. Скелото за пореден път се озова сам вдясно и центрира ниско, а Амаури технично засече паса му в мрежата с петичка.

До края играчите на Милан не измислиха нищо сериозно, а в един момент десният бек Абате се контузи и напусна, оставяйки своите с 9 срещу 11. В 95-ата мин. Скелото се измъкна отляво, но не успя да преодолее вратаря на росонерите Амелия. До края обаче имаше достатъчно време Биабиани да отбележи и четвърти гол. Той се разписа с глава от непосредствена близост, когато домакините чакаха с нетърпение мачът най-после да свърши.

Така Парма записа 16-и пореден мач без загуба и зае петото място, изпреварвайки Фиорентина преди късния мач на виолетовите с Киево. Росонерите пък претърпяха трето последователно поражение и отложиха излизането от кризата за неопределено време.

Милан – Парма 2:4

0:1 Касано 9 (дузпа)