Милан допусна поредна издънка в Серия А и на практика губи шансове за топ 5. Аталанта направи впечатляващ обрат 2:1 срещу "росонерите" в ломбарското дерби, като с нов гол-шедьовър се отличи чилийският нападател на бергамаските Маурисио Пиниля.

Загубата и слабата игра отново отприщиха вълна от недоволство срещу треньора Синиша Михайлович, чийто стол на пейката отново се клати зверски.

Мачът започна отлично за "росонерите", които получиха дузпа още в 5-ата минута заради игра с ръка в наказателното поле на ветерана Стендардо. Луис Адриано се нагърби с изпълнението и не сбърка - 1:0.

След ранния гол Милан пое инициативата и владееш повече топката, докато домакините чакаха своя момент на контраатака. Бонавентура и Бертолачи се отличиха с два опасни удара от дистанция, но над вратата.

За гостите силно игра Алесандро Диаманти, който доста изтормози "росонерите" с пробиви и далечни шутове. В края на полувремето Аталанта изригна с невероятен изравнителен гол. Майсторът на задните ножици Маурисио Пиния вкара поредния си шедьовър за 1:1 с ножичен удар от десетина метра в наказателното поле.

След почивката домакините натиснаха в опит да стигнат до пълен обрат. В 63-ата минута Аталанта отново ликуваше. Алехандро Гомес получи топката в наказателното поле и през няколко защитници намери десния ъгъл на Донарума.

Милан все пак не се предаде, но беше доста беззъб в атака. В 75-ата Балотели отправи мощна тупалка от фаул, но Спортиело с впечатляващ плонж изби. Секунди след това удар на Менез бе избит от голлинията. Докрая на двубоя Аталанта устиска преднината си и взе втора поредна победа в първенството.

Аталанта - Милан 2:1

0:1 Луис Адриано 5'-дузпа