Испанецът Рафаел Надал спечели турнира по тенис в Хамбург с награден фонд 1,4 милиона евро след като в красив мач надделя над Фабио Фонини (Италия) със 7:5, 7:5.

Надал взе 67-а титла в АТР и в същото време си върна за двете поражения по-рано тази година в Барселона и в Рио де Жанейро. Също така Надал постигна и пета победа срещу този съперник.

В продължилия 12 минути първи гейм Фонини стартира с пробив в сервиса на Надал и поведе в резултата. При четвъртата си възможност за пробив след това испанската легенда най-после успя да си върне пробива и да обърне мача до 3:2, след което за общо 77 минути взе първата част със 7:5.

Надал направи пробив за 3:1 във втория сет, но Фонини веднага върна пробива. След това италианецът обърна мача и стигна до там, че сервираше за равенство в сетовете, он Рафа изравни до 5:5.

Надал успя да материализира първата си възможност за затваряне на мача и така победи за 2 часа и 34 минути.