Байерн Мюнхен постигна победа с 3:0 над Леверкузен на своя "Алианц Арена" в среща от 3-ия кръг на Бундеслигата.

Така тимът си го върна на "Аспирините" за загубата в последния мач между двата тима, който датира от втората половина на миналия сезон.

Преди тази среща мюнхенци имаха само едно поражение в последните си 27 мача срещу Байер на своя стадион.

Мюлер откри резултата в 26-ата минута, а в 60-ата се разписа от дузпа, за да удвои преднината на тима си.

Класическият резултат бе оформен от Робен, който вкара също от дузпа в 71-ата минута.

И двете дузпи бяха направени от Хилберт, който се превърна в грешник за своя тим.

След този мач Байерн е едноличен лидер с 9 точки.

Мачът започна активно за домакините и в 5-ата минута Робен пробва късмета си от пряк свободен удар, но топката профуча покрай страничната греда след неговото изпълнение.

В 12-ата минута домакините достигнаха и до първия си реален шанс в мача. Робен видя прекрасно Робен, а холандецът намери Тиаго на добра стрелкова позиция, но ударът на испанеца не намери очертанията на вратата.

Все пак обаче по-добрата игра на домакините даде резултат и в 26-ата минута те откриха след гол на Мюлер.

Дъглас Коста за пореден път изуми, след като направи за смях Хилберт и премина с лекота покрай него, а след това видя в малкото наказателно поле своя съотборник, който с крак отклони топката в мрежата.

Точно половин час след началото на мача Байерн можеше да направи преднината си двойна

Коста отправи воле, което се отби в напречната греда преди Лено да избие топката.

В 38-ата минута и гостите имаха прекрасен шанс, но ударът на Калханоглу от 40 метра, който бе изключителен разтресе гредата.

Две минути след подновяването на играта Робен се опита да си изпроси дузпа и падна в наказателното поле след съвсем леко съприкосновение с Тах, но реферът правилно взе решение да не свири наказателен удар.

В 51-ата минута Кислинг отправи удар към вратата на Байерн, но Нойер изби. Топката обаче отново се върна при него и той насочи силен удар към вратата, но този път Алаба изчисти пред голлинията.

Няколко минути след това пък Левандовски бе много близо да реализира, но ударът му мина на сантиметри покрай гредата, а Лено остана без реакция.

В 59-ата минута Хилберт фаулира Видал в наказателното поле и реферът бе безкомпромисен в решението си - отсъди дузпа за домакините. Зад топката застана Мюлер, който реализира от наказателния удар и така удвои аванса на тима си.

През следващите минути домакините продължиха да доминират и в 71-ата минута стигнаха до трети гол чрез Робен.

Попадението падна от дузпа, която бе отсъдена за умишлена игра с ръка на Хилберт.

В 76-ата минута Лено спаси много опасен удар на Левандовски, който в ситуацията можеше да комбинира с Робен и да се стигне до сигурен гол, а няколко минути след това удар на Гьотце мина встрани вратата.

До края мачът се доиграваше и резултатът остана непроменен.

БАЙЕРН - ЛЕВЕРКУЗЕН 3:0