Повече от интересен за любителите на германския футбол се оказа шестият кръг на Бундеслигата. Поредица от рекорди бяха строшени, на върха и на дъното в таблицата се осъществиха доста промени, а най-добрият вратар в света Мануел Нойер за малко щеше да получи гол от центъра.

Още във вторник Роберт Левандовски пренаписа историята, вкарвайки невероятните пет гола срещу Волфсбург само за 9 минути при победата на Байерн Мюнхен с 5:1. Това беше най-бързият хеттрик, най-бързите 4 гола и най-бързите 5 гола в германския елит. Полякът подобри постижения на бившия български национал Мартин Петров и на Дитер Хьонес, който е брат на бившия президент на Байерн Ули Хьонес. Така Левандовски излезе на върха в голмайсторската листа с осем попадения.

Байерн остана на върха след кръга, защото в сряда вечерта Борусия Дортмунд се поизложи и завърши 1:1 като гост на Хофенхайм, макар да имаше игрово предимство. По този начин бе сложен край на серията от 11 поредни победи във всички турнири през този сезон на "жълто-черните". Все пак добрата новина за тях е, че и Пиер-Емерик Обамеянг влезе в историята на Бундеслигата като първият футболист, който се разписва във всеки един от първите шест кръга на сезона. Габонецът има седем попадения на сметката си и е плътно зад Левандовски.

Новакът Дармщадт постигна историческа победа срещу Вердер Бремен, печелейки на свой терен в Бундеслигата за първи път от 1982 година насам. Щутгарт и Борусия Мьонхенгладбах спечелиха своите мачове с два гола разлика, след като започнаха с пет поредни поражения. Интересното е, че Гладбах поведе с 4:0 до 21-ата минута на Аугсбург дни след сензационната оставка на Лусиен Фавре.

Байерн Мюнхен - Волфсбург 5:1
0:1 Калиджюри - 26'  1:1 Левандовски - 51'  2:1 Левандовски - 52'  3:1 Левандовски - 55'  4:1 Левандовски - 57'  5:1 Левандовски - 60'

Борусия Мьонхенгладбах - Аугсбург 4:2
1:0 Джонсън - 5'  2:0 Джака - 17'  3:0 Щиндъл - 19'  4:0 Дахуд - 21'  4:1 Верхаег - 52', дузпа  4:2 Верхаег - 75', дузпа

Хановер - Щутгарт 1:3
1:0 Караман - 14'  1:1 Гентнер - 16'  1:2 Вернер - 18'  1:3 Максим - 90'