Три отбора от Белгия се класираха за осминафиналите в турнира Лига Европа.

Андерлехт елиминира Зенит с общ резултат 3:3, а след това Гент и Генк също си проправиха път напред в надпреварата.

Гент измъкна 2:2 и шокира Тотнъм при гостуването на "Уембли" и с общ резултат 3:2 продължава в следващата фаза.

Кристиан Ериксен откри за "шпорите" в 10-а минута, но голмайсторът на Тотнъм Хари Кейн си вкара автогол и възстанови равенството в 20-а минута.

Тотнъм отново поведе с попадение на Виктор Уанияма в 61-а минута, Жереми Пербе в 82-а минута изравни за 2:2 и прати Гент напред.

Домакините играха с 10 души от 39-а минута, когато червен картон получи Деле Али.

С гол на Алехандро Посуело Генк победи ФК Астра с 1:0 и с общ резултат 3:2 оформи белгийското трио а осминафиналите.

Горчив хап поднесоха футболистите на Фиорентина на своите привърженици на "Артемио Франки". "Виолетовите" имаха аванс от първия мач срещу Борусия Мьонхенгладбах от 1:0, а на реванша пред своя публика поведоха с 2:0 след голове на Никола Калинич и Борха Валеро.

Германците направиха пълен обрат и спечелиха с 4:2, с което се класираха за осминафиналите. Хеттрик за Мьонхенгладбах в рамките на 12 игрови минути реализира Ларс Щиндъл, а веднъж се разписа Андреас Кристенсен.

Най-категоричната победа на реваншите постигна френският Олимпик Лион, който разгроми АЗ Алкмаар със 7:1 и се класира напред с общ резултат 11:2. Набил Фекир се отличи с хеттрик, а по веднъж за
Лион се разписаха Максуел Корне, Серхи Дардер, Хусем Ауар и Муктар Диахаби.

За АЗ почетно попадение реализира Леви Гарсия.

Резултати и голмайстори:

Копенхаген – Лудогорец 0:0 (общ резултат 2:1)

Фиорентина – Борусия (Мьонхенгладбах) 2:4 (общ резултат 3:4)
1:0 Калинич (16), 2:0 Борха Валеро (29), 2:1 Щиндъл (44-), 2:2 Щиндъл (47), 2:3 Щиндъл (55), 2:4 Кристенсен (60)

Тотнъм – Гент 2:2 (общ резултат 2:3)
1:0 Ериксен (10), 1:1 Кейн (20-авт), 2:1 Ванияма (61), 2:2 Пребе (82)

Лион – АЗ Алкмаар 7:1 (общ резултат 11:2)
1:0 Фекир (5), 2:0 Корне (17), 2:1 Гарсия (26), 3:1 Фекир (27), 4:1 Дардер (34), 5:1 Фекир (78), 6:1 Уар (86), 7:1 Диакаби (89)

Шахтьор (Донецк) – Селта 0:2 (1:2)
0:1 Аспас (90+1-д), 0:2 Кабрал (108)

Спарта (Прага) – Ростов 1:1 (общ резултат 1:4)
0:1 Полоз (13), 1:1 Караваев (84)

Генк – Астра (Гюргево) 1:0 (общ резултат 3:2)
1:0 Посуело (67)

Аякс – Легия (Варшава) 1:0 (общ резултат 1:0)
1:0 Вергевер (49)