Рома удари с 3:0 Киево на "Олимпико" и успя да се изкачи на второ място в класирането, даващо директна промоция за групите на Шампионската лига.

В момента "вълците" имат 77 точки и дръпнаха с една на Наполи, който обаче довечера играе с Торино. Киево доиграва този сезон и продължава да е в средата на таблицата с 49 точки.

Головете за Рома забиха Раджа Наинголан (18), Антонио Рудигер (39) и Миралем Пянич (85). През второто полувреме в игра за "вълците" се появи и легендата Франческо Тоти.

Принцът на Рим записа мач №600 в Серия "А" и се отчете с уникална асистенция за попадението на Пянич в края на мача.

Ако Тоти не поднови договора си с "вълците", то това ще се окаже последната му среща за Рома на "Олимпико". Това първенство завършва с гостуване на Рома на Милан, а Наполи приема Фрозиноне в битката за второто място.

Домакините изцяло контролираха мача и тотално надиграха плахите "магаренца". Особено през първото полувреме Рома създаде половин дузина чисти голови положения, заби две попадения и практически реши мача.

След почивката "вълците" намалиха темпото и дадоха шанс на гостите, но те се отчетоха едва с едно положение и една греда. В средата на полувремето в игра се появи Тоти, което автоматически доведе до порив при домакините.

Принцът на Рим пусна тънък пас към Пянич, който вкара за 3:0 и така Рома се изкачи до второто място в класирането.

<iframe width="720" height="405" src="//rutube.ru/play/embed/8493750" frameborder="0" webkitAllowFullScreen mozallowfullscreen allowfullscreen></iframe>

Рома - Киево 3:0

1:0 Раджа Наинголан (18)
2:0 Антонио Рудигер (39)
3:0 Миралем Пянич (85)

Рома: ВОЙЧЕХ СЧЕСНИ, АЛЕСАНДРО ФЛОРЕНЗИ, КОНСТАНТИНОС МАНОЛАС, АНТОНИО РУДИГЕР, ЛУКАС ДИН, МИРАЛЕМ ПЯНИЧ, ДАНИЕЛЕ ДЕ РОСИ, РАДЖА НАИНГОЛАН, МОХАМЕД САЛА, ДИЕГО ПЕРОТИ, СТЕФАН ЕЛ ШАРАВИ

Киево: АЛБАНО БИЗАРИ, ФАБРИЦИО КАЧАТОРЕ, АЛЕСАНДРО ГАМБЕРИНИ, БОСТИЯН ЦЕЗАР, МАСИМО ГОБИ, ПЕРПАРИМ ХЕТЕМАЙ, ИВАН РАДОВАНОВИЧ, ЛУКАС КАСТРО, НИКОЛА РИГОНИ, АНТОНИО ФЛОРО ФЛОРЕС, СЕРДЖО ПЕЛИСИЕР