Световният номер 1 мъжкия тенис Новак Джокович успя отново да се класира за финала на US Open, след като постигна драматична победа над Станислас Вавринка с 2:6, 7:6(4), 3:6, 6:3, 6:4.

Сблъсъкът продължи малко повече от четири часа, а сърбинът демонстрира уникалния си характер за пореден път. Той изоставаше с 0:1 и 1:2 сета, но обърна мача в своя полза.

Това е четвърти пореден финал в този турнир на сръбския тенисист. На финала той ще срещне победителя от мача между Рафаел Надал и Ришар Гаске.

Мачът започна с отличен гейм на нула за Джокович, но след това швейцарският му опонент тотално го помля.

Вавринка взе четири поредни гейма срещу сръбския тенисист, като проби на два пъти подаването му.

Така той стигна до аванс от 4:1 гейма в своя полза. Джоко отговори с пробив и така изоставането му стана само един такъв.

Още в следващия гейм обаче Вавринка проби на нула световния номер 1, след което без проблем затвърди пробива си. Така той успя да спечели първия сет.

Вторият сет започна равностойно, но при 2:2 Вавринка успя след доста дълъг гейм да стигне до много важен пробив, който затвърди без проблем.

Така швейцарецът поведе с 4:2 в резултата, но този път Джокович се върна в сета, като върна пробива.

До края дваматa си взимаха подаванията и сетът отиде в тайбрек, в който Джокович стигна безпроблемно до успех със 7:4 и така изравни сетовете.

Очакваше се, че след спечеления втори сет сръбският тенисист ще покаже много по-добра игра в третия, но Вавринка го изненада неприятно.

Швейцарецът стигна до пробив при 4:3 в своя полза и така поведе с 5:3 в третия сет. Той проби подаването на сърбина, на нула, доста изненадващо. Сънародникът на Федерер без проблем успя да затвори сета след това и така поведе с 2:1 сета в своя полза.

Четвъртият сет започна страхотно за Джокович, който поведе с 3:0 гейма след ранен пробив във втория гейм от частта.

До края на сета нямаше повече пробиви и така сетовете бяха изравнени на 2:2, като се стигна до пети такъв.

Петият сет започна равностойно, но при 1:1 гейма Джокович достигна до цели пет точки за пробив, които обаче бяха спасени от неговия противник.

При 2:2 Джокович стигна до нови две точки за пробив, които изпусна. Последва обаче нова точка за пробив, но след непредизвикана грешка на Вавринка неговият опонент стигна до така чакания пробив. По този начин Ноле поведе с 3:2 в петия сет.

Джоко поведе с 4:2, след като затвърди пробива си без особено големи проблеми. До края нямаше повече пробиви и Ноле се класира за финала.