Американката Серина Уилямс спечели победа номер 700 в своята професионална кариера, след като се наложи със 7:6(4), 1:6, 6:3 срещу германката Забине Лисицки в мач от четвъртфиналите на турнира по тенис за жени в Маями, който е с награден фонд от 5.38 милиона долара.

Уилямс, водач в световната ранглиста, ще играе срещу Симона Халеп на полуфиналите в женската схема. Румънката победи с 6:1, 7:5 американската си съперничка Слоун Стивънс в последния мач за деня.

Уилямс има седем титли от турнира за жени в Маями, но осмата изглеждаше много далеч за американката в началото на мача.

Лисицки игра великолепно през първата част на срещата и загуби с тайбрек, а във втория сет германката демонстрира прецизна и интелигентна игра, за да спечели шест поредни гейма и да го затвори при 6:1.

Уилямс обаче поведе с 3:0 в решителния трети сет след пробив и два успешни сервис-гейма, за да спечели с 6:3.

Серина Уилямс е едва осмата тенисистка в историята със 700 победи в турнири на WТА. Абсолютен лидер в тази класация е Мартина Навратилова, която има цели 1442 успешни мача в своята звездна кариера.