Защитаващата титлата си Мария Шарапова се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Световната номер 2 Шарапова победи сънародничката си Виталия Дяченко с 6:3, 6:1 за 80 минути.

Шарапова беше облечена с блуза с дълъг ръкав, въпреки горещото време в Париж, тъй като се оплаква от вирусно заболяване.

Шампионката започна мача с пробив, но съперничката й изравни 2:2. Още в следващия гейм Шарапова си върна преднината с нов пробив, а малко по-късно спечели първия сет, след като взе подаването на Дяченко.

Във втората част Шарапова даде само гейм на съперничката си, а в целия мач направи само 8 непредизвикани грешки. В третия кръг Шарапова ще играе срещу Саманта Стоусър (Австралия), която миналата година преодоля в четвъртия кръг.

Шампионката от Откритото първенство на САЩ 2011 и финалистка на "Ролан Гарос" 2010 Стоусър разгроми Амандин Ес (Франция) с 6:0, 6:1 само за 54 минути, след като записа 23 печеливши удара.