Първата ракета на българския тенис при жените Цветана Пиронкова започна по фантастичен начин участието си на "Ролан Гарос".

Пловдивчанката успя да отнесе 18-ата в света италианка Сара Ерани с 6:3, 6:2 за 1 час и 22 минути игра.

Преди мача българката бе сочена като тотална аутсайдерка, но тя опроверга специалистите със страхотна игра и много сладка победа.

Това бе четвърти мач между двете и втора победа за нашето момиче.

По този начин Цвети счупи каръка си и записа победа след три поредни загуби на турнирите в Рим, Мадрид и Истанбул.

Нейната противничка също не е във форма и това и е пето поредно поражение.

Първият сет бе решен от единствен пробив във втория гейм, а във втората част двете се пробиха общо шест пъти.

Те си размениха по два пробива преди Цвети да поведе с 3:2 след нов пробив и след това да задържи подаването си, за да покачи на 4:2.

Последва нов пробив за нашето момиче за 5:2 и ново задържане на подаването.

Следващата противничка на българката ще бъде Магда Линет или Йохана Ларшон.