Анди Мъри се класира за третия кръг на втория за годината турнир от Големия шлем "Ролан Гарос". Шотландецът постигна трудна победа в пет сета над французина Матиа Бурже с 6:2, 2:6, 4:6, 6:2, 6:3.

Мъри, който и в предишния кръг срещна доста трудности и трудно елиминира Радек Щепанек в петсетов мач, отново се затрудни и трябваше да вложи всичките си умения, за да спечели срещу представителя на домакините.

Световният номер 2 взе първия сет с 6:2, но Бурже изненадващо спечели следващите две части с 6:2, 6:4.

Мъри изравни сетовете след 6:2 в четвъртия, а в решителния пети сет поведе с 5:1 и макар че французинът върна един пробив, успя да затвори с 6:3.

В третия кръг Анди Мъри ще срещне хърватина Иво Карлович, който на 37-години е най-възрастният тенисист, достигал до тази фаза на турнир от Големия шлем за последните 25 години.