Григор Димитров може да играе срещу световния №1 Новак Джокович на силния турнир от сериите "Мастърс" в Шанхай, Китай.

По-рано днес българинът елиминира Ришар Гаске (Франция), постигайки първа победа над него. Гришо се наложи с 6:4, 6:4, а следващият му съперник е канадецът Васек Поспишил, който изненадващо победи Иво Карлович. Мачът на Димитров е утре по обяд наше време и отново е на втория по-големина корт – Unioan Pay 3. Двамата са се изправяли един срещу друг три пъти и хасковлията има три успеха без загубен сет.

При нова победа Григор ще играе с Джокович, който не срещна проблеми срещу Фабио Фонини – 6:3, 6:3, за близо 1 час и 20 минути игра. Големият двубой ще се състои в четвъртък, стига Димитров да продължи победната си серия над Поспишил.