Австриецът Доминик Тийм се класира за втора поредна година за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 6 Тийм детронира миналогодишния шампион Новак Джокович със 7:6(5), 6:3, 6:0 след 2:15 часа игра.

Австриецът навакса ранен пасив от 2:4 гейма и успя да спечели със 7:5 точки оспорвания тайбрек.

В началото на втората част той реализира ранен пробив, поведе с 3:0 и удържа аванса си до края.

В третия сет Тийм тотално доминираше. Той взе 28 от 34 разигравания и не даде дори гейм на Джокович, записвайки първата си победа срещу сърбина като професионалист.

Австриецът пласира 38 печеливши удара срещу само 18 на белградския му съперник.

На полуфиналите той ще играе срещу деветкратния шампион в Париж Рафаел Надал (Испания).

Именно австриецът нанесе единственото поражение на Надал през този сезон на клей на турнира "Мастърс" в Рим преди две седмици.

"Невероятно е. Имах пет загуби в пет мача срещу него. Да го победя за първи път на четвъртфинал на Голям шлем е сбъдната мечта. Условията бяха сложни. Беше студено и имаше вятър. В никакъв случая няма да бъде по-лесно в петък (на полуфиналите)", коментира Тийм.