Деветкратният шампион Рафаел Надал (Испания) се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 4 елиминира 20-ия в схемата Пабло Кареньо Буста с 6:2, 2:0 и отказване на сънародника си заради разтежение коремния мускул след 50 минути игра.

Кареньо Буста допусна 20 непредизвикани грешки в изиграните десет гейма, 15 от които в първия сет.

След размяна на ранни пробиви Надал пое контрола върху мача и поведе с 5:1 Той взе медицински таймаут по пътя си към успеха в първата част.

Преди началото на втория сет Кареньо Буста поиска медицински таймаут, а след завръщането си на корта изигра още два гейма, в които спечели само две от десет разигравания и се отказа.

Така Надал достигна до полуфиналите със само 22 загубени гейма досега, с което подобри рекорда си от 25 гейма след пет мача в Шлема от "Ролан Гарос" през 2008 година.

Той очаква победителя от мача между защитаващия титлата си Новак Джокович (Сърбия) и Доминик Тийм (Австрия).