Тотнъм продължава без грешка във втория по сила европейски турнир Лига Европа, като тимът постигна победа и "суха" мрежа, и в третия си мач от Група "К' на турнира.

Този път лондончани се наложиха с 2:0 като гости на молдовския Шериф Тираспол. Тимът е лидер в своята група с актив от 9 точки и няма още допуснато попадение в групите на турнира. Така тимът практически почти успя да си осигури място на директните елиминации.

Българският нападател на домакините Исмаил Иса игра като титуляр в днешния мач и остана на терена до 88-ата минута, когато бе заменен.

Домакините показаха стабилна игра и направиха доста сериозни пропуски, включително и бившият ас на Литекс, който имаше по една чиста ситуация и в двете полувремена.

Мачът започна силно за гостите и в 12-ата минута те стигнаха до попадение, дело на Ян Вертонген.

Той засече с глава прекрасно центриране на Кристиян Ериксен и даде аванс на отбора си в резултата.

В 15-ата минута обаче домакините направиха феноменален пропуск, след като Eнрике преодоля стража на Спърс и не успя да вкара на опразнената врата.

В последния момент Кирикеш изчисти неговия удар и така предотврати чист гол. Половин час след началото на мача пък пред Иса се откри супер възможност да изравни, след като българинът бе оставен да стреля от перфектна позиция от няколко метра, но ударът му бе неточен.

След почивката Тотнъм започна силно и в 67-ата минута Аарън Ленън нацели гредата, а в 75-ата минута Джърмейн Дефоу реализира за крайното 0:2.

Той отправи изключителен удар от 30 метра и матира стража на противника. В 81-ата минута Иса можеше да се разпише, но пропусна сам срещу вратаря. До края нямаше повече голове.

ШЕРИФ - ТОТНЪМ 0:2
0:1 Вертонген 12'
0:2 Дефоу 75'

ШЕРИФ: Томич, Самарджич, Пайе, Матоа, Енрике, Балима, Каду (84 - Фернандо), Моял (70 - Фурдиу), Стеножевич, Иса (88 - Паирели), Рикардиньо

ТОТНЪМ: Лорис, Вертонген, Ноутън, Кирикеш, Фрайърс (33 - Доусън), Ленън, Дембеле, Сандро (76 - Холтби), Ериксен, Дефоу, Ламела (61 - Чадли)