Женският национален отбор на България по волейбол претърпя изключително неприятна загуба с 1:3 от Полша в среща от европейското първенство в Германия.

Нашите отстъпиха с 22:25, 25:18, 13:15, 18:25 в отделните части. Това бе втората среща на волейболистките от Група "D".

И макар да загубиха мача тази вечер българките запазиха своите шансове за класиране в следващата фаза на турнира.

Към момента "Лъвиците" са на 3-ото място в групата с актив от 2 точки след 1 победа и 1 загуба в турнира до момента.

Чехкините имат същите показатели, но нашите момичета са с предимство, заради по-добрите си показатели в геймовете.

Мачът между България и Чехия ще се играе утре от 16:00 часа българско време.

Като цяло полякините тотално надиграха нашите момичета в третия и четвъртия гейм, докато в първата и втората част ситуацията бе по-различна. В първия гейм нашите имаха своите шансове, а във втория надиграха противничките си. Това обаче не бе достатъчно.

БЪЛГАРИЯ - ПОЛША 1:3 (22:25, 25:18, 13:25, 18:25)
Съставът на България: Лора Китипова, Емилия Николова, Добриана Рабаджиева, Елица Василева, Христина Русева, Страшимира Филипова - Мария Филипова-либеро
Старши-треньор: Марчело Абонданца