Домакинът Полша победи Русия с 3:2 (25:22, 25:22, 21:25, 22:25, 15:11) и елиминира олимпийския шампион от Световното
 първенство по волейбол за мъже.

Възпитаниците на Стефан Антига се нуждаеха от два гейма, за да се класират на полуфиналите и успяха да го постигнат след 25:22 и 25:22 в първите две части. Руснаците изравниха след 25:21, 25:22, но в тайбрека домакините отново взеха връх.

Русия изравни на 2:2, но накрая поляците спечелиха в петия гейм. Полша стана първият отбор в историята, който печели четири поредни мача на Световното първенство с тайбрек след победите над Иран, Франция и защитаващия титлата си Бразилия в предишните си три срещи.

Мариуш Влазли беше най-полезен за успеха с 28 точки. Дмитрий Илиних се отличи с 22 точки за "Сборная".

Така Полша се класира за втори път в историята си за полуфиналите на Световно първенство след 2006 година, когато загуби мача за титлата от Бразилия.

В спор за място на финала домакините ще се изправят срещу Германия. В другия полуфинал Бразилия ще срещне Франция.