Аржентина си го върна тъпкано на волейболните ни национали за вчерашното тежко поражение и този път "Гаучосите" стигнаха до успех с 1:3 (19:25, 26:24, 17:25, 18:25) гейма във втората среща между двете страни от Група "С" на Световната лига.

Двубоят бе без значение за нашите, тъй като останахме начело в групата с 8 успеха, докато за Аржентина победата бе с цената на продължаване в битката за Първа дивизия на световния волейбол

Това бе последния мач от групата на втора дивизия, като срещата се проведе в зала "Конгресна", във Варна.

Следващият съперник на България в Световната лига е Белгия.

Нашите момчета започнаха отлично първата част и имаха предимство с 10:6 при точките, но противникът стигна до серия от няколко поредни точкии така обратът стана факт.

Това доведе до там, че нашите момчета загубиха ритъма в играта си и така загубиха гейма на откриването.

Вторият гейм обаче бе изключително оспорван, като аржентинците имаха преднина от четири точки в края на гейма, но момчетата на Пламен Константинов направиха великолепна серия от четири точки и изравниха, а след това успяха и да го спечелят.

В следващите два гейма обаче гостите тотални надиграха нашите момчета.