Женският ни национален отбор по волейбол завърши с драматична победа участието си на турнира от Световното Гран При в Оломоуц (Чехия).

Воденият от Иван Сеферинов  тим надви Канада след обрат с 3:2 (25:22, 22:25, 21:25, 28:26, 15:10). По този начин „лъвиците“ добавиха допълнително самочувствие преди участието във финалния турнир във Варна след седмица.

Момичетата ни спечелиха сравнително леко първия гейм, но във втората част Канада изравни. В третата част нашите поведоха с 5:1 и 7:3, но това не бе достатъчно. „Кленовите листа“ успяха да стопят изоставането си и да спечелят гейма с 25:21.

Невероятна драма настана в четвъртия гейм. Българските волейболистки водеха с 22:18, но Канада успя да изравни за пореден път. Състезателките на Иван Сеферинов показаха характер и успяха да измъкнат частта с 28:26. В тайбрека България поведе от самото начало и не изпусна инициативата до края.

Най-резултатна за победата беше Емилия Николова – 21 точки. Капитанът Ева Янева добави 17 точки. Шайна Йозеф завърши с 20 точки за Канада.