Мъжкият национален отбор по волейбол на България, воден от Пламен Константинов записа седма поредна загуба в Световната лига. Българският отбор изигра изключително силен мач, но отстъпи с 1:3 (25:23, 21:25, 25:27, 21:25 ) срещу тима на САЩ, в първи мач от предваритена група Н1. Това е третият турнир от Световната лига, който се провежда в Далас, съобщава  BGvolleyball.com.

Селекцеонерът Пламен Константинов започна с две промени в стартовия състав, като на мястото на Тодор Скримов започна Розалин Пенчев, а на Светослав Гоцев – Красимир Георгиев. Останалите – Виктор Йосифов (капитан), Николай Пенчев, Цветан Соколов, Георги Сеганов и Владислав Иванов (либеро).

Българските момчетата започнаха срещата изключително мотивирани и с огромно настроение в отбора. Първата част бе изпълнена с много обрати, като през по-голямата част българския отбор бе изоставащ в гейма. След второто техническо прекъсване момчетата на Пламен Константинов успяха да стопят разликата, което внесе допълнителен стимул в играта им. След 25:23, българският отбор поведе в срещата.

През следващите три части американците качиха нивото на своята игра, но българският отбор продължаваше да им създава изключително много проблеми. През трите гейма българският отбор успяваше да поведе в резултата, след разнообразна игра от страна на българския разпределител Георги Сеганов.

Все пак опита и самочувствието от страна на американците им позволи да пречупят българския тим във важните моменти. Отборът на САЩ успя да обърне мача след загубения първи гейм и да се поздрави с победата.

Най-резултатен за българския отбор бе Цветан Соколов с 24 точки (2 блока, 1 ас), а Розалин Пенчев добави още 14 точки. За американците Тейлър Сандер бе най-резултатен с 16 точки (2 блокади, 1 ас), а Мат Андерсън добави 15 точки (2 блокади, 1 ас).