• Каспер Хюлманд
  • 90’

Край на мача. Финландия поднесе първата голяма изненада на Евро 2020.

• 90’

4 минути продължение на мача.

• 90’

Вайсанен сменя Райтала за Финландия.

• 87’

ПРОПУСК ЗА ДАНИЯ! Храдецки увисва при центриране, но домакините не успяват да се възползват и да изравнят.

• 84’

Форс сменя голмайстора Похянпало.

• 77’

Смяна и за Финландия. Шюлер заменя Спарв.

• 76’

Още една промяна за гостите - Кауко влиза, излиза Пуки.

• 76’

Още една смяна за Дания. Ларсен се появява на мястото на Вас.

• 76’

Корнелиус влиза на мястото на Дилейни за Дания.

• 75’

ПРОПУСК! Зад бялата точка застава Пиер-Емил Хьойберг, но ударът му е много слаб и вратарят спасява!

• 73’

Дузпа за Дания за нарушение на Паулус Араюри.

• 64’

Смяна в Дания. Вестергор се появява на мястото на Кяер.

• 63’

Още една промяна за домакините - Сков Олсен влиза на мястото на Винд.

• 60’

ГООООЛ! Финландия повежда на пук на логиката! Йоел Похянпало изскача от втора позиция при центриране отляво, справя се с Маеле и с глава е точен за 1:0!

• 53’

Йенсен стреля пред пеналта, но над вратата.

• 51’

Жълт картон за Спарв.

• 46’

Начало на второто полувреме.

• 45’

Край на първото полувреме.

• 45’

Мач ще има по желание на футболистите! Срещата ще се поднови в 21.30 часа и ще има 5 минути пауза между полувремената.

• 45’

До 21.00 часа още няма информация дали мач ще има, но очакванията са да бъде отложен заради шока.

• 45’

В 20.45 часа ще се реши дали мачът ще се доиграва.

• 45’

УЕФА обяви, че Ериксен е в стабилно състояние и се намира в болница.

• 45’

Срещата е прекъсната. Още не е ясно какво се случва. Всички се молим Ериксен да е добре.

• 44’

Още не е ясно какво се случва с Ериксен. Всички се молят да е добре!

• 44’

Халфът получава сърдечен масаж.

• 43’

Матиас Йенсен заема мястото на героя на вечерта Ериксен, който е жив и здрав, което е най-важно!

• 43’

Мачът официално се поднови от 43-ата минута. Матиас Йенсен заема мястото на Ериксен, който е добре и говори.

• 43’

УЖАС! Ериксен припадна на терена! Всички медицински лица са при него, халфът ще бъде изнесен на носилка.

• 38’

На два пъти играта беше прекъсвана за дълго време заради тежки сблъсъци.

• 26’

ПОРЕДЕН ШАНС ЗА ДОМАКИНИТЕ! Брайтуайт се измъква и шутира по диагонала, но в аут.

• 23’

ФИНЛАНДИЯ ЧАКА СВОЯ МИГ! Пуки е на косъм да се измъкне от Кяер и да излезе сам срещу Шмайхел. На ръба на грубостта обаче защитникът на домакините успява да спре голмайстора на финландците и да предотврати сериозна опасност.

• 22’

ПОРЕДЕН ПРОПУСК ЗА ДАНИЯ! Ериксен центрира от корнер, Дилейни засича на далечната греда и стреля, но над вратата.

• 19’

И НОВ ШАНС ЗА ДАНИЯ! Ериксен стреля по диагонала, но отново вратарят на "Бухалите" спасява.

• 15’

НОВО СПАСЯВАНЕ НА ХРАДЕЦКИ! Хьойберг надскача О'Шонъси и засича с глава, но вратарят избива в корнер, след който не следва нищо интересно.

• 15’

През първия четвърт час игра Дания изцяло контролира мача.

• 12’

Винд засича с глава, но далеч от целта.

• 7’

КАКВО СПАСЯВАНЕ! Винд стреля от дистанция, но вратарят плонжира и избива в корнер. Дания определено не си губи времето и налага натиск още от самото начало.

• 6’

Два последователни шанса за Дания, при които Храдецки избива. В крайна сметка играта е спряна за фаул в атака.

• 4’

Мачът започва с бърз жълт картон. Получава го финландецът Робин Лод.

• 1’

Начало на мача.

• 0’

Станаха ясни титулярните състави на Дания и Финландия. Нека си пожелаем качествен футбол с много голове.