Локомотив (Пд) победи с 3:1 Верея в среща от седмия кръг на Първа лига. Мачът запозна двуостро и още в първата минута нападателят на домакините Симеон Райков стреля, но прати топката в аут.

Три минути по-късно Момчил Цветанов от гостите отправи неточен удар към. Мартин Камбуров откри резултата в полза на Локо в 9-ата минута, пращайки с глава топката във вратата на старозагорци след центриране на Иван Горанов.

Момчил Цветанов изравни в 16-ата минута. Той получи коженото кълбо от Георги Андонов и майсторски прехвърли излезлият срещу него вратар на "смърфовете" Илко Пиргов. Това бе първото попадение на Верея в елита като гост.

Двата съперника продължиха да играят открито. В 35-ата минута Симеон Райков стреля опасно, но топката се отби в противников футболист. Две минути по-късно защитникът на домакините Кирил Котев се намеси навреме и спря опасна атака на съперника.

В 38-ата минута се стигна до разправия, след като Мартин Камбуров претендира, че е бил ударен от Илия Мунин, но и той, и съперникът му в епизода получиха жълти картони.

Симеон Райков пък наплю футболисти на гостите. Секунди преди почивката Караджов хвана топката след удар на Траянов. Самиен Райков пък заплю играч на съперника, но бе пожален от съдията.

В 52-ата минута старши треньорът на Локомотив (Пд) Илиан Илиев пусна в игра Парвизджон Умарбаев. Този ход се оказа успешен и минути по-късно таджикът вкара втория гол за домакините след изстрел извън наказателното поле и рикошет на топката в тялото на Мартин Камбуров, която излъга Иван Караджов.

Три минути по-късно Амаду Сукуна стреля с глава в аут. В 69-ата минута Ванчо Траянов отново стреля опасно, но Иван Караджов спаси. Гостите атакуваха опасно в 73-ата минута когато Давид Сукуна стреля опасно, но неточно.

Пет минути по-късно Бирсент Карагерин опита да прехварли Иван Караджов, но не успя. В 80-ата минута Мартин Камбуров поиска дузпа за игра с ръка на противников футболист в наказателното поле на Верея, но съдията Валентин Железов прецени, че няма основание да отсъди най-тежкото наказаниe.

В първата минута на даденото от рефера четириминутно продължение на редовното време опитнит защитник на Локо Кирил с глава фиксира крайния резултат 3:1.

Локомотив (Пд) - Верея 3:1

Голмайстори: 1:0- Мартин Камбуров (9), 1:1- Момчил Цветанов (16), 2:1- Парвизджон Умарбаев (53), 3:1- Кирил Котев (90 +1)

Локомотив (Пд): Илко Пиргов, Пламен Крумов (86- Мартин Райнов), Георги Вълчев, Кирил Котев, Иван Горанов, Ванчо Траянов, Дани Кики (52- Парвизджон Умарбаев), Осама Рашид, Симеон Райков (67-Димо Бакалов), Бирсент Карагарен, Мартин Камбуров

Верея: Иван Караджов, Педро Еуженио, Илия Мунин, Владимир Зафиров, Костадин Слаев, Илиян Йорданов (70- Методи Костов). Георги Ангелов, Елиаш Алвес Да Силва (83- Светослав Диков) , Амаду Сукуна, Георги Андонов, Момчил Цветанов (90- Илиас Хасани).