Славия разгроми Нефтохимик с 5:2 и по този начин гарантира мястото си в Първа професионална лига.

Първата среща между двата тима в Бургас завърши също с успех на "белите"- 1:0.

Нефтохимик ще играе нов бараж за оставане в елита този път срещу Витоша Бистрица. Победителят ще бъде определен в една среща на неутрален терен.

Славия реши нещата в своя полза още в първите 5 минути.

Във 2-ата минута Георги Петков изрита топката дълбоко в половината на Нефтохимик, където Ивайло Димитров я продължи към Божидар Васев, а той подаде на празна врата на Сердер Сердеров за 1:0.

Само три минути по-късно Хашев си отбеляза автогол, след като Ранди Онуоха изчисти топката в неговия крак. Славия продължи да натиска своя съперник и в 17-ата минута Ивайло Димитров направи 3:0.

Иван Вълчанов и Йордан Йорданов можеха да върнат Нефтохимик в мача до края на полувремето, но пропуснаха.

След подновяването на играта гостите от Бургас върнаха един гол.

В 57-ата минута Иван Вълчанов центрира от фаул, а Георги Хашев с глава не остави шансове на Георги Петков.

В 64-ата минута Сердер Сердеров бе изпуснат отляво и подаде към Ивайло Димитров, който с голяма доза късмет покачи на 4:1.

Стефан Велев също се разписа във вратата на Нефтохимик в 72-ата минута за 5:1.

Три минути преди края на срещата резервата за гостите Мариян Огнянов вкара красив гол с удар от границата на наказателното поле.

СЛАВИЯ - Нефтохимик 5:2 /3:0/

1:0 Сердер Сердеров 2
2:0 Георги Хашев-автогол 5
3:0 Ивайло Димитров 17
3:1 Георги Хашев 57
4:1 Ивайло Димитров 64
5:1 Стефан Велев 72,
5:2 Мариян Огнянов 87