Манчестър Сити най-сетне спечели откриващия си мач от груповата фаза на Шампионската лига, разгромявайки чешкия Виктория Пилзен с 0:3 като гост.

В предните две издания на турнира англичаните така и не съумяваха да сторят това, като завършиха наравно с Наполи през 2011 година, а миналия сезон загубиха с 2:3 от Реал Мадрид.

През първото полувреме англичаните имаха нужда от 10-15 минути, за да наложат контрол върху мача, но след това не успяха да се възползват от преимуществото си. Джеко изпусна от малкото наказателно поле, а Серхио Агуеро удари греда. Домакините също атакуваха опасно.

През второто полувреме обаче "гражданите" имаха късмета да отбележат ранен гол чрез Джеко, което ги успокои, и така те заиграха играта, която умеят. До края на мача се разписа още Агуеро, а Яя Тура вкара с красив 25-метров диагонален удар.

Срещата започна сравнително равностойно, с малко по настоятелни действия от страна на Манчестър Сити. Виктория Пилзен обаче не изпадна в глуха защита, а съвсем редовно отправяше поглед и към вратата на "гражданите".

В средата на полувремето, след изпълнение на свободен удар от капитана на домакините Хорват - Джо Харт трябваше да се намесва решително, тъй като топката премина през купа от играчи и едва не го изненада неприятно.

Съвсем скоро и стражът на домакините Козачик се изяви. В 24-ата минута Джеко засече от малкото наказателно поле центриране отляво, но ударът му с глава бе лош и право във вратаря.

В тези минути Сити се посъбуди. В 26-ата минута Серхио Агуеро проби страхотно през половината защита на Виктория и от границата на наказателното поле стреля по земята, но топката срещна гредата. При добавката Коларов стреля от малък ъгъл, но отново в ръцете на Козачик.

През цялото полувреме "гражданите" бяха по-активният отбор, стигаха лесно до наказателното поле на чехите, но изпитваха сериозни трудности да преминат стената от защитници пред тях.

Вторите 45 минути започнаха ударно за Сити. 180 секунди след подновяването на играта Агуеро се пребори за топката със защитник на Виктория, напредна и изведе Джеко сам срещу вратаря, а босненецът не сбърка, давайки преднина на англичаните. След още 3 минути Джеко можеше убие интригата, но останал почти фронтално срещу вратаря, стреля над горната греда.

Виктория можеше да изравни в 52-ата минута, но удар на Коварик от точката за изпълнение на дузпа срещна гърба на Компани и излезе в корнер.

Този пропуск бе наказан от гостите, които още със следващата атака решиха нещата в своя полза. При постепенно нападение на Сити, Яя Туре пое топката отляво, напредна леко и с прецизен 25-метров диагонален удар отбеляза много красиво попадение, пращайки топката в горния ляв ъгъл на чешката врата.

Манчестър Сити се успокои напълно и започна да прави каквото си поиска по терена. В 58-ата минута, след комбинация в наказателното поле с Насри, Серхио Агуеро тръгна да обратна посока, но направи страхотно обръщане и изстреля топката по земя в долния десен ъгъл на Козачик.

До края на мача "гражданите" се забавляваха на терена, а Агуеро пропусна да направи 0:4, след като засече страхотно подаване отдясно на Сабалета, но ударът му мина над вратата.

Виктория Пилзен – Манчестър Сити 0:3

0:1 Един Джеко 48`
0:2 Яя Туре 53`
0:3 Серхио Агуеро 58`