Ботев Пловдив се изправя срещу фаворита Лудогорец тази вечер от 19:00 часа на Националния стадион „Васил Левски“. Интересното е, че и двата отбора ще преследват четвърти трофей от турнира за купата. Пловдивчани до момента имат 13 финала, а орлите 4 и са с много по-голяма успеваемост от тях. Всъщност само канарчетата са били Лудогорец в директен спор за трофея.

Но днес те тръгват срещу историята. До момента жълто-черните са играли два финала за Купата на България, като са загубили и двата. При това първият от тях е точно срещу разградчани. На 15 май 2014-а жълто-черните губят с 0:1. Единственият гол вкарва Роман Безяк в 58-ата минута. Двубоят, който се игра на стадион „Лазур“ в Бургас, ще бъде запомнен с това, че бе прекъсван на няколко пъти заради хвърлени факли и възникнал пожар. Наложи се дори да влиза пожарна на терена, а бултраси нахлуха на терена…

На 15 май 2019-а пък дойде и най-голямата болка. Тогава на „Васил Левски“ в столицата Ботев Пд загуби с 0:1 от градския съперник Локомотив. А, за да бъде всичко за жълто-черните още по-тъжно Ален Ожболт вкара с пета след пас на Анте Аралица.