Ливърпул направи и невъзможното, за да изпусне лидерството във Висшата лига. Отборът на Юрген Клоп се срина у дома допускайки загуба с 0-1 от борещия се за спасение Кристъл Палас. За този резултат "допринесоха" както безбройните пропуски на играчите в червено, така и стабилните намеси на вратаря на гостите Дийн Хендерсън и защитата пред него.

Двубоят започна не по вкуса на домакините, когато многоходова акция отляво намери непокрит в малкото наказателно поле Еберичи Езе и той хладнокръвно откри в полза на Палас. "Орлите" можеха да удвоят само четири минути по-късно, когато подхлъзване на Ван Дайк позволи на Жан-Филип Матета да се откъсне срещу Алисон и да го прехвърли, но със сетни сили Робъртсън успя да избие топката от голлинията.

Това стресна футболистите на Клоп, които се активизираха и можеха бързо да изравнят след разбъркване в наказателното поле, но ударът на Ватару Ендо се отби в напречната греда. Натискът на домакините продължи и след меко центриране отляво Диас засече топката с удар във въздуха, но Хендерсън реагира майсторски, избирайки в корнер. Пет минути по-късно отново вратаря на Кристъл Палас блесна спасявайки удар по диагонала на Мохамед Салах.

След почивката "червените" продължиха да търсят гола и имаха отличен шанс да го постигнат, но нова силна изява на Дийн Хендерсън спря удар от няколко метра на Дарвин Нунес. Върджил Ван Дайк се бе включил при изпълнение на корнер от Собослай, стреля с глава, но покрай вратата. Две минути по-късно Собослай нахлу в наказателното поле и подаде към непокрития Жота, шутът му обаче бе блокиран от тяло на защитник.

Гостите от Лондон можеха да нанесат съкрушителен удар след центриране от свободен удар, когато Матета стреля от 5 метра и Алисон с нечовешки рефлекс изби с една ръка в корнер. В ответната атака Къртис Джоунс бе изведен очи в очи с Хендерсън, но стреля твърде неточно, разочаровайки целия стадион. В първата минута на продължението удар от непосредствена близост на Салах бе избит от голлинята от защитник на Палас. До края на продължението футболистите на Клоп така и не намериха път към вратата и допуснаха неочаквана загуба на точки.

Така Ливърпул остава трети със 71 точки, на две зад новият лидер Манчестър Сити. Следващият двубой за "мърсисайдци" във Висшата лига ще бъде гостуване на Фулъм идната неделя. Кристъл Палас добавя ценни три точки в борбата за оцеляване и вече има актив от 33, с осем точки преднина пред изпдащите отбори.

Ливърпул - Кристъл Палас 0:1

Голмайстор: 0:1 Еберечи Езе (14)

Ливърпул: 1. Алисон Бекер (К), 84. Конър Брадли, 4. Върджил ван Дайк, 5. Ибрахима Конате, 26. Андрю Робъртсън,17. Къртис Джоунс, 3 Уатару Ендо, 10. Алексис Мак Алистър, 11. Мохамед Салах, 9. Дарвин Нуньес, 7. Луис Диас
Мениджър: Юрген Клоп

Кристъл Палас: 30. Дийн Хендерсън, 3. Тарик Мичел, 16. Йоаким Андерсен, 12. Даниел Муньос, 17. Натаниел Клайн, 8. Джеферсон Лерма, 19. Уил Хюс, 20. Адам Уортън, 10. Еберечи Езе, 14. Жан-Филип Матета, 7. Майкъл Олис
Мениджър: Оливър Гласнер