Олимпик Лион спечели с 4:3 като гост на Лил инфарктна драма от 32-рия кръг на френската Лига 1. „Песовете“ поведоха с 2:0 до почивката с голове на Бафоде Диаките и Едон Жегрова, но Лион успя да изравни чрез Саид Бенрама и Малик Фофана.

Драмата бе пълна в последните минути. В 85-а минута Диаките отбеляза втория си гол и даде преднина на Лил, но Лион направи обрат с голове на Александър Лаказет в 88-а и на Мама Самба Балде в добавеното време.

Победата запази надеждите на Лион да се класира за европейските турнири. Тимът заема 7-о място с 47 точки, на две от шестото място, даващо право на участие в Лига на конференциите.

Лил остава четвърти с 55 точки, а при евентуална победа срещу Лион щеше да се изкачи на трето място, даващо право на класиране в групите на Шампионска лига.