Саутхемптън победи Уест Бромич с 3:1 с голове през второто полувреме, за да си осигури сблъсък с Лийдс във финала на плейофите за влизане във Висшата лига.

Определяният като Най-скъпият мач във футбола, ще се изиграе следващата неделя – на 26 май на „Уембли“.

След нулево първо полувреме, Светците се развихриха след паузата, за да постигнат категоричната победа и да стигнат до големия сблъсък, след като първият двубой срещу Албиън приключи при 0:0.

В 49-ата минута Уил Смолбоун направи пробива, след като съперникът сбърка едно подаването в средата на терена, домакините контраатакуваха и халфът реализира с отличен удар.

В 78-ата минута интригата окончателно приключи, когато Адам Армстронг се разписа с диагонален удар по земя с левия крак, а няколко минути по-късно отново той реализира и дузпа, за да направи триумфа още по-категоричен.

Все пак дълбоко в добавеното време Седрик Кипре вкара с глава за Уест Бромич, но това нямаше никакво значение.