Кливланд и Минесота започнаха ударно плейофите на НБА, печелейки първите си домакинства и то по доста категоричен начин. Те водят с 1-0 и ще бъдат домакини и във вторите мачове.

Кавалиърс се справиха с Орландо след 97:83, ограничавайки съперника до едва 32,6% от игра. Донован Мичъл наниза 30 точки, а по 16 добавиха Еван Мобли и Джарет Алън, като последният добави и 18 борби.

Домакините поведоха с 12 точки на почивката, след това в третата част разликата падна до 4, но след серия от 13:2 в края на периода, Кливланд си върна контрола и поведе с 15 преди последните 12 минути.

В същото време на Запад Минесота срази Финикс със 120:95. Антъни Едуардс наниза 33 точки за Вълците, които спечелиха втората и третата четвърт с 65:44, което им помогна да се откъснат и да триумфират.

Домакините доминираха тотално при борбите с 52-28, като имаха предимство от 13-3 в нападение. Никейл Алекзандър-Уокър добави 18 точки от пейката, а Карл Антъни-Таунс се отчете с 19. Кевин Дюрант реализира 31 за Слънцата, но Девин Букър бе едва 5 от 16 от игра и Сънс трябва да променят доста неща за втория мач.