Деймиън Лилард наниза 35 точки през първото полувреме, за да изведе Милуоки до неочаквано лесна победа над Индиана със 109:94 в плейофите на НБА и до аванс от 1-0 в серията.

Без контузения Янис Антетокумпо гардът поведе Елените, които поведоха с 27 точки на почивката и след това спокойно затвориха мача.

„В плейофите е много важно да зададеш тона. Ще играем с тях още няколко пъти, така че бе важно да стартираме силно, особено у дома“ заяви Лилард, който след паузата не вкара нито точка, но е вярно, че поведе отбора си към победата.

В последните 25 години само Кевин Дюрант има мач в плейофите с повече точки през първото полувреме – 38 през 2019-а. Крис Мидълтън добави 23 точки, а Боби Портис вкара 15 и взе 11 борби.

В същото време на Запад лидерът Оклахома Сити измъкна трудно 94:92 срещу Ню Орлиънс и също дръпна с 1-0 преди второто си домакинство.

Шей Гилджъз-Аликзандър вкара 28 точки, включително и кош с нарушение в последната минута, с който изведе отбора си с 93:90 напред, но Си Джей Маккълъм имаше стрелба от добра позиция от тройката със сирената, която пропусна и Тъндър оцеляха. Зайън Уилямсън е контузен за Пеликанс, но въпреки това те бяха близо до успеха.