Никола Йокич получи наградата си за МВП на сезона, а след това се развихри, за да изведе Денвър до трета поредна победа над Минесота.

Жокера завърши с 40 точки, 13 асистенции и 7 борби при успеха със 112:97 у дома, който даде предимство на шампионите от 3-2 в серията, като мач №6 ще бъде в залата на Вълците.

Нъгетс играха здраво в защита срещу Антъни Едуардс, като го дублираха през цялото време и го ограничиха до 18 точки при 5 от 15 от игра. Аарън Гордън добави 18 точки, а Джамал Мъри вкара 16.

Денвър водеше камо с 6 точки на почивката, но в третата част Йокич наниза 16 точки и разликата се вдигна до 14, като след това домакините просто не бяха застрашени.

Нощта обаче предложи и още едно страхотно индивидуално представяне. Джейлън Брънсън напомни за себе си с  44 точки, а Ню Йорк разби Индиана със 121:91, за да си върне за тежката си загуба в предишния мач и да дръпне с 3-2 преди визитата си  в 6-ия мач в Индианаполис.

Домакините смазаха съперника при порбите с 53-29, като овладяха 20 топки в нападение и имаха 29 стрелби повече, което нямаше как да не се отрази. Джош Харт и Алек Бъркс добавиха по 18 точки, а Брънсън стигна границата от 40 точки за 5-и път в плейофите.