Намиращият се в страхотна форма Ръсел Уестбрук направи 12-ия си трипъл-дабъл в кариерата, но този път това не бе достатъчно за победа на Оклахома Сити.

Финикс спечели срещу Тъндър със 117:113 след продължение запазвайки шансове за участие в плейофите. Слънцата се подобриха до 31-28, докато Оклахома Сити все още е 8-и на Запад с 32-26.

Уестбрук наниза 39 точки, взе 14 борби и направи 11 асистенции, но нямаше ден с стрелбата, която му бе 12 от 38. Ерик Бледсоу водеше домакините с 28 точки, 13 овладени топки и 9 паса, а Маркиф Морис вкара 29 точки.

Домакините от Финикс водеха с двуцифрен аванс през първото полувреме, но в третата част гостите се върнаха в мача. В последния период Слънцата дръпнаха с 97:86, но пак изпуснаха преднината.

В края на редовното време Маркиф Морис вкара кош и фаул за 109:106, но Уестбрук отговори с пробив и нарушение, за да изравни. В продължението гостите губеха със 113:115 в края и Уестбрук имаше чист път към коша, но при отскока изви леко глезена си и загуби баланс, като подминавайки ринга не успя да реализира и това бе краят за отбора му.