Александър Везенков изигра най-добрия си мач за Барселона и помогна за разгрома със 108:54 срещу Севиля в 20-ия кръг на шампионата.

Българският баскетболист бе на терена най-много от всички играчи на каталунците – почти 23 минути и половина, като завърши с 12 точки, 7 борби, 2 асистенции, а коефициента му на полезно действие бе 22.

Той успя и в трите си опита за при стрелба за 2 точки, добави една тройка от 3 изстрела и реализира 3 наказателни удара от 4 опита. Досега рекордът му бе от 9 отбелязани точки и КПД от 12 постигнати още в 6-ия кръг срещу Рио Натура.

Иначе Джъстин Долман и Томаи Саторански (на снимката) вкараха по 14 точки за победителите, а Барса реализира и 15 тройки от 24 стрелби отдалеч. Домакините дръпнаха с 27:12 след първата част, спечелиха третата с 34:8 и постигнаха най-убедителния си триумф в първенството.

Така те се изравниха с лидера Валенсия по брой победи – 18, но имат две поражения срещу едно за Оранжевите, които по-късно днес гостуват на Ховентут.