Баскетболистите на ЛА Лейкърс и Милуоки заформиха сериозно мелле по време на мача помежду си, който Елените спечелиха със 107:103.

В края на третата част Малкълм Брогдън фаулира твърдо Ник Йънг, който се ядоса и го блъсна, след което Грег Монро от Милуоки също се намеси и бутна гарда на Езерняците.

ДиАнджело Ръсел и Брандън Инграм веднага налетяха на Монро, като играчите и на двата отбора се сдърпаха сериозно. Реферите обаче успяха да усмирят страстите и набързо раздадоха технически нарушения, което доведе до изгонването на Монро, Ръсел и Йънг.

По време на скандала на терена нахлуха и част от охранителите на Милуоки, които също се включиха в меллето  и удариха Инграм, с което ядосаха треньора на домакините Люк Уолтън, след като и съдиите не взеха никакви мерки.

Гостите водеха с 18 точки и макар и в края разликата да падна до 3, си гарантираха триумфа от наказателната линия, като спечелиха за 8-и път в 9 срещи и с баланс 34-34 продължават с отличното си представяне напоследък. Крис Мидълтън водеше победителите с 30  точки, а Янис Антетокумпо добави 26 за триумфа.

Останалите резултати: Филаделфия – Далас 116:74, Уошингтън – Чикаго 112:107, Детройт – Торонто 75:87 (гостите спечелиха последната част с 27:9), Ню Орлийнс – Хюстън 128:112 (Хардън с 18-и трипъл-дабъл от 41-14-11), Маями – Минесота 123:105, Финикс – Орландо 103:109.