Ден след като получха почивка за мача срещу Клипърс, звездите на Кливланд Кавалиърс трябваше да изразходват цялата си енергия в двубоя срещу другия тим от ЛС Анджелис – Лейкърс, за да спечелят със 125:120.

Кайри наниза 46 точки, а ЛеБрон Джеймс добави 34 за успеха, който бе изкован едва в последните минути и то до голяма степен благодарение на индивидуалната брилянтност на Ървинг.

Млядите Езерняци, които са последни в конференцията, си позволиха да поведат с 10 точки преди решителната четвърт преди да бъдат застигнати при 106:106. Тройки на Ървинг, кош на Леброн и два наказателни удара на Кайри дадоха преднина от 7 точки на Кавалиърс, която те не изпуснаха до края.

„Те стреляха много добре и определено не изглеждаха като отбор, който е спечелил само 20 мача през сезона“ похвали съперника ЛеБрон. ДиАнджело Ръсел водеше домакините с рекордните в кариерата си 40 точки, Джордън Кларксън добави 19, а Брандън Инграм се отчете с 18. С баланс 46-23 Кливланд остава лидер на Изток с аванс пред Бостън, който е с 44-26.

Останалите резултати: Бруклин – Далас 104:111, Филаделфия – Бостън 105:99, Детройт – Финикс 112:95, Маями – Портланд 104:115 (49 точки на Деймиън Лилард, от които 9 тройки), Ню Орлийнс – Минесота 123:109, Торонто – Индиана 116:91, Сан Антонио – Сакраменто 118:102.