Джеймс Хардън и Ръсел Уестбрук бяха център на внимание в сблъсъка между Хюстън и Оклахома Сити, но се оказа, че интрига в мача няма, освен противопоставянето между претендентите за МВП.

Ракетите вкараха над 63% от стрелбите си от игра, нанизаха 20 тройки и сразиха съперника със 137:125, печелейки три от четирите мача срещу Тъндър през сезона.

Лу Уилямс поведе победителите с 31 точки от пейката, от които 7 тройки, Ерик Гордън и Тревър Ариза добавиха по 24, а Хардън се отчете с 22 и 12 асистенции за триумфа, който подобри баланса на отбора до 51-22.

Уестбрук водеше Тъндър с 36-ия си трипъл-дабъл за сезона от 39 точки, 13 асистенции и 11 борби, но това не бе достатъчно, след като тимът му не поведе нито веднъж в мача, изоставайки с 0:9 още в началото. Разликата стигна 20 точки във втората част и до края тексасци контролираха нещата, като едва в края авансът падна до 8, но без да се стигне до обрат.

„Те вкараха много стрелби. Още от началото бяха под пара, а когато говорим за подобен отбор и това се случи, ще имаш сериозни проблеми“ коментира Уестбрук, чийто тим е с баланс 41-31, като е много вероятно двата състава да се срещнат още в първия кръг на плейофите.

Останалите резултати: Атланта – Бруклин 92:107 (7-а поредна загуба за Хоукс), Шарлът – Финикс 120:106, Милуоки – Чикаго 94:109, ЛА Клипърс – Сакраменто 97:98 (Клипърс водеха с 18 точки 5 минути преди края), Индиана – Филаделфия 107:94, Бостън – Маями 112:108, Голдън Стейт – Мемфис 106:94, Денвър – Ню Орлийнс 90:115, ЛА Лейкърс – Портланд 81:97.