Баскетболистите на Голдън Стейт са само на победа от втория кръг на плейофите, след  като спечелиха със 119:113 в Портланд и вече водят с 3-0 в серията. Мач №4 отново е в Орегон.

Уориърс отново бяха без Кевин Дюрант, а и треньорът им Стив Кър липсваше заради заболяване. Те имаха трудности, защото вдъхновени от феновете си Блейзърс дръпнаха със 17 точки малко преди почивката.

Разликата остана сериодна в полза на Портланд преди в последните 6 минути на третата част гостите да направят серия от 21:5, с която ликвидараха пасива си. В последния период класата си каза думата, като те дръпнаха със 108:100, а тройка на Стеф Къри за 113:106  окончателно реши нещата.

Гардът завърши с 34 точки, Клей Томпсън добави 24, а голямото предимство на Голдън Стейт отново бе защитата, която предизвика 16 грешки на домакините, които превърна в 22 точки от бърза атака. За домакините Си Джей Маккълъм и Деймиън Лилард приключиха с 32 и 31 точки, но това не бе достатъчно.

В друга серия на Запад обаче става все по-интересно, тъй като Мемфис надви Сан Антонио със 110:108 след продължение и изравни 2-2 преди мач №5 в Тексас. Гризлис преодоляха 43 точки от Кауай Ленърд, а Марк Гасол реализира победния кош с флоутър от 3-4 метра по-малко от секунда преди края.

На Изток Торонто изравни срещу Милуоки 2-2, след като спечели с 87:76 като гост след 33 точки на ДеМар ДеРозън. Атланта пък разби Уошингтън у дома със 116:98 и намали изоставането си на 1-2. Ястребите полетяха от началото, като поведоха с 38:13 и до края не погледната назад.