Байерн Мюнхен се класира на полуфиналите в Шампионската лига, разбивайки Порто по безапелационен начин с 6:1 на стадион "Алианц Арена". Така петкратният европейски първенец продължава напред с общ резултат 7:4, измивайки напълно срама от първата среща.

Германският колос изигра спиращо дъха първо полувреме, в което тотално надигра своя опонент. Пресата на Байерн започваше още пред наказателното поле на португалците, които пък нямаха нито една смислена атака до почивката.

Тиаго Алкантара откри резултата, а малко след това се разписаха Джером Боатенг и Роберт Левандовски. Интересното е, че и трите попадения паднаха с глава. Последва гол чрез рикошет на Томас Мюлер, а после Левандовски отново прониза безпомощния Фабиано.

Мюнхенци пропуснаха нов гол веднага след паузата и постепенно намалиха оборотите. Четвърт час преди края "драконите" отбелязаха почетно попадение чрез Джаксън Мартинес при първата си смислена акция.

Три минути преди края Маркано получи червен картон, а Чаби Алонсо се разписа от фаул, превръщайки отсъдения пряк свободен удар в красиво попадение.

Баварците се опитаха да наложат ранен домакински натиск и в самото начало мощен удар на Левандовски беше блокиран от съперников футболист. Полякът имаше претенции за игра с ръка, но реферът Аткинсън даде знак играта да продължи.

В десетата минута Байерн сътвори чудесна атака и беше близо до откриване на резултата. Левандовски изведе Томас Мюлер, който напредна и въпреки, че се затвори, стреля опасно по диагонала. Фабиано успя да избие, а пред погледа му Левандовски изпревари двама бранители и шутира, но топката срещна лявата греда!

Не беше изминал четвърт час от началото на срещата, когато германският първенец откри резултата напълно заслужено. Хуан Бернат центрира отляво и в малкото наказателно поле Тиаго Алкантара засече безмилостно с глава, изпреварвайки двама бранители.

В средата на първото полувреме Томас Мюлер опита удар от много трудна позиция, но след получилия се рикошет вратарят на иберийците улови.

Пресата на баварците ставаше все по-свирепа и момчетата на Пеп Гуардиола набързо удвоиха преднината си след изпълнение на корнер. Топката стигна до Холгер Бадщубер, който насочи с глава към Джером Боатенг. Един от грешниците за своя тим от първия мач засече прецизно с глава и намери опразнения долен десен ъгъл.

В 27-та минута Байерн нанесе трети тежък удар на своя грохнал опонент. Нещо повече - атаката на домакините бе изключително ефектна. Филип Лам центрира от воле, Томас Мюлер отклони от въздуха към Роберт Левандовски, който засече зрелищно с глава от седем метра - 3:0!

Байерн продължи да атакува, като пресата на баварците започваше буквално пред наказателното поле на противника. Десетина минути преди почивката Порто получи четвърти шамар. След отнемане на топката Тиаго пусна вдясно към Мюлер, който пробва оптимистичен удар от дистанция. Вратарят усети ъгъла, но кълбото рикошира в крака на Инди и влетя в мрежата.

Кошмарът за португалците започна да придобива чудовищни размери, защото гостите не си бяха поели въздуха, когато Байерн им натика пети гол. Мюлер намери Левандовски и неговият точен удар попадна в долния ляв ъгъл.

Точно в края на първото полувреме възпитаниците на Гуардиола създадоха нова образцова акция, която беше завършена от капитана Лам. Техничното изпълнение с левачката на нисичкия халф-бек обаче попадна в ръцете на Фабиано.

В самото начало на второто полувреме мюнхенци можеха да вкарат нов гол. Топката се озова в краката на Гьотце и той стреля покрай дясната греда, като преди това изстрелът на Мюлер срещна тялото на съперник.

Напълно очаквано домакините отпуснаха педала на газта и позволиха на Порто да създаде няколко атаки, които не доведоха до нищо сериозно. На отсрещната врата Чаби Алонсо стреля опасно от пряк свободен удар, но над напречната греда, а шут на Бернат беше отклонен. При един от последвалите корнери Бадщубер стреля с глава, но покрай целта.

В 73-тата минута Порто се възползва от временното отпускане в редиците на домакините и вкара почетно попадение при първата си опасна атака. Джаксън Мартинес вкара на празна врата след центриране отдясно на Ерера, макар да останаха съмнения за тънка засада.

Само четири минути след това Байерн можеше да си плати скъпо, защото проспа индивидуален пробив на Мартинес. Мощният нападател премина като на парад през четирима футболисти и стреля мощно, но кълбото профуча покрай левия страничен стълб.

Байерн се събуди и малко след това Роберт Левандовски направи подобен пропуск, шутирайки на педя покрай лявата греда на противниковата врата.

В 87-та минута Маркано беше изгонен заради поредното си грубо нарушение в мача. Този път той изрита Тиаго Алкантара. Чаби Алонсо застана зад топката и превърна прекия свободен удар в красиво попадение в десния ъгъл.

Роберт Левандовски можеше да запише хеттрик в добавеното време, но неговият шут от близко разстояние беше спасен. Роде опита добавка, но уцели съперников футболист.

Байерн Мюнхен - Порто  6:1

1:0  Тиаго Алкантара - 14'

2:0  Джером Боатенг - 22'

3:0  Роберт Левандовски - 27'

4:0  Томас Мюлер - 36'

5:0  Роберт Левандовски - 40'

5:1  Джаксън Мартинес - 73'

6:1  Чаби Алонсо - 88'

Байерн: Нойер, Боатенг, Бадщубер, Рафиня (Роде - 72'), Бернат, Алонсо, Лам, Тиаго Алкантара (Данте - 90'), Гьотце (Вайзер - 86'), Мюлер, Левандовски

Порто: Фабиано, Рейес (Рикардо Перейра - 33'), Майкон, Маркано, Инди, Ерера, Каземиро, Торес, Брахими (Евандро - 67'), Куарешма (Невес - 46'), Мартинес

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/DaGXHhzmJiE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>