Байерн Мюнхен не впечатли, но победи Хамбургер с 2:1 като гост в първи мач от пролетния полусезон в Бундеслигата.

Шампионите изиграха много слабо първо полувреме, но все пак се оттеглиха на почивка с гол аванс. Роберт Левандовски реализира отсъдената за нарушение срещу Томас Мюлер дузпа при една от двете опасни атаки на мюнхенци преди паузата.

В началото на второто полувреме съперниците си размениха по един случаен гол. Първо Хамбургер изравни, а после шут на Мюлер беше отклонен от Левандовски и изненада Адлер. Интересното е, че попадението за северняците първо беше присъдено на Ласога, но след това беше записано като автогол на Алонсо.

Малко по-късно Давид Алаба разтресе страничната греда, а към края момчетата на Бруно Лабадиа опитаха хаотичен натиск, който не даде резултат.

Байерн Мюнхен събра 49 точки и води с 11 на преследвача Борусия Дортмунд, който играе утре с Борусия Мьонхенгладбах. Хамбургер остава на десета позиция с 22 пункта на сметката си.

Двата тима стартираха доста предпазливо на стадион "Фолкспаркщадион" и в първия четвърт час станахме свидетели на само един точен удар към двете врати. Отправи го Аарън Хънт от дистанция, но Мануел Нойер беше застанал на правилното място и улови спокойно.

В средата на първото полувреме отново домакините се втурнаха в бърза контраатака, този път по дясното крило. Дикмайер намери коридор за стрелба и отправи мощен изстрел, но покрай левия страничен стълб.

Байерн Мюнхен владееше топката в 2/3 от игровото време, но въпреки това не можеше да създаде нито една опасна ситуация пред пазената от Рене Адлер врата.

Десетина минути преди почивката баварците си спечелиха право да изпълнят дузпа при първата си сериозна акция в мача. Томас Мюлер излезе сам срещу Адлер и го прехвърли, но топката мина покрай страничната греда. Реферът обаче посочи бялата точка за явното нарушение на стража и Роберт Левандовски не сбърка от бялата точка.

Мюнхенци сътвориха още една ситуация в наказателното поле на противника преди паузата. Томас Мюлер отклони с глава центриране в пеналта, но не успя да намери вратата.

Веднага след почивката Байерн заигра с по-високи обороти и Кингсли Коман проби по дясното крило, за да отправи точен удар в долния десен ъгъл. Адлер обаче внимаваше и успя да спаси. После Дъглас Коста би мощно над напречната греда.

В 53-ата минута Хамбургер изненадващо изравни резултата. Аарън Хънт центрира опасно в наказателното поле на гостите, където Пиер-Мишел Ласога не докосна топката, но обърка слисания Мануел Нойер и защитата пред него. Попадението първо бе записано на името на Ласога, но след това официално беше вписано като автогол на Чаби Алонсо.

Тъкмо бе изминал един час игра, когато Байерн си върна аванса в резултата след щастлив рикошет. Томас Мюлер си спря на гърди и шутира от петнайсетина метра, топката се отклони от крака на Левандовски и матира Адлер.

В средата на второто полувреме Давид Алаба беше много близо да сложи точка на спора, но неговият снаряд от пряк свободен удар срещна десния страничен стълб. По-късно Коман центрира отдясно, но Коста не отигра добре, опитвайки да бие от воле.

Десетина минути преди края на редовното време Тиаго Алкантара стреля от движение, получи се рикошет, но този път Адлер изби инстинктивно.

Пред вратата на гостите пък Грегорич пробва късмета си три пъти, но два пъти стреля в стената и веднъж би покрай страничната греда.

Хамбургер - Байерн Мюнхен 1:2

0:1 Роберт Левандовски - 37', дузпа
1:1 Чаби Алонсо - 53', автогол
1:2 Роберт Левандовски - 61'

Хамбургер: Адлер, Дикмайер, Клебер, Джору, Остржолек, Качар (Юнг - 81'), Холтби, Хънт, Николай Мюлер, Иличевич (Грегорич - 69'), Ласога (Рудневс - 77')

Байерн: Нойер, Боатенг (Мартинес - 56'), Бадщубер, Алаба, Лам, Алонсо, Тиаго Алкантара, Коста (Робен - 81'), Коман, Томас Мюлер (Видал - 69'), Левандовски