Носителят на Купата на Германия Байерн Мюнхен ще срещне победителя в турнира от 2015 година Волфсбург на осминафиналите през този сезон, отреди тегления преди минути жребий в студиото на телевизия ARD.

Двата тима играха един срещу друг във втория кръг за Купата преди година и тогава баварците детронираха "вълците" след победа с 3:1 навън.

Финалистът от последните три сезона Борусия Дортмунд извади тежък жребий, но все пак ще бъде домакин на намиращия се в много добра форма Херта в един от най-интересните сблъсъци за място на четвъртфиналите.

Любопитното е, че и тази двойка беше изтеглена през миналия сезон, но на фаза полуфинал. Тогава рурци разбиха "старата дама" с 3:0 насред Берлин.

Силният през този сезон Кьолн гостува на опашкаря Хамбургер, а Гройтер Фюрт ще приеме Борусия Мьонхенгладбах. Мачовете са на 7-и и 8-и февруари догодина.