Борусия Дортмунд излъга Унион Берлин с дузпи 4:1 (1:1 в редовното време и продълженията) и се класира измъчено на 1/8-финал за Купата на Германия.
Срещата на „Сигнал Идуна Парк” се игра пред феноменалните 79037 зрители, които създадоха уникална атмосфера.
В герой за Дортмунд се превърна Роман Вайденфелер, който спаси два наказателни удара на гостите, а трета дузпа на Унион бе пратена в горната греда. От своя страна "жълто-черните" бяха свирепи при дузпите и вкараха чрез Дембеле, Гинтер и Гьотце, което се оказа достатъчно.
Преди това в редовното време Михаел Паренсен от Унион си набута автогол в края на първото полувреме, а в 82-ата минута Щефан Скржибски успя да изравни и да прати срещата в продължения. В крайна сметка Дортмунд заслужено взе мача и успя да се класира в следващата фаза на турнира.
Гостите от Берлин започнаха добре мача и дори първи стигнаха до голово положение. Още в четвъртата минута Колин Куанер се откъсна зад защитата на домакините, но правилно бе отсъдена засада.
Постепенно Дортмунд взе инициативата и сериозно натисна Унион. В седмата минута Густаво Адриан Рамос размина защитата на гостите и стреля от границата на пеналта, но топката излезе в аут.
Последваха масирани атаки на домакините, но те така и не стигаха до чисти голови ситуации. В 18-ата минута Марио Гьотце нахлу в пеналта на Унион, но там се засуети и бе блокиран от защитата на гостите.
Две минути по-късно Емре Мор стреля мощно от дъгата на пеналта, но топката мина до гредата. Последва и тупалка на Густаво Адриан Рамос. Патискът на дортмунци се засилваше, но те с лекота изпускаха головите си положения.
След половин час игра Нури Шахин разнебити защитата на гостите, но се замота във финтовете си и изпусна уникален шанс. Малко по-късно и Марио Гьоце не успя да вкара, след като стреля над вратата. Така се стигна до 44-ата минута, когато Михаел Паренсен си заби автогол и Дортмунд заслуено поведе с 1:0.
Второто полувреме започна спокойно, като играта основно се водеше в средата на терена, без каквито и да било голови опасности. Играчите на Дортмунд владееха топката и спокойно разиграваха, като не даваха почти никакви шансове на гостите си.
В 52-ата минута Емре Мор се освободи технично и стреля, но пропусна. Шест минути по-късно гостите отговориха с положение за Ерол Зейнулаху, но той бе блокиран от защитата на домакините.
Столичани вдигнаха оборотите и стигнаха до нов шанс, който бе изпуснат с глава от от Тони Лейстнер. Тези две положения стреснаха "жълто-черните" и те отново взеха инициативата. В 64-ата минута удар на Гонзало Кастро мина до гредата, а малко по-късно отново Кастро стреля в аут.
В следващите моменти темпото на игра леко падна, за да дойде 82-ата минута, когато от нищото гостите изравниха чрез Щефан Скржибски - 1:1. Дортмунд се хвърли в мощни атаки, но с пропуски се отличиха Емре Мор и Кастро. До края нямаше нов гол и така се стигна до продължения.
Първото продължение започна с нови атаки и положения за Дортмунд, но последователно с пропуски се отчетоха Густаво Адриан Рамос, Матиас Гинтер и Марио Гьотце.
Домакините с лекота пропускаха шансовете си и можеха да бъдат наказани от Кени Принс Редондо, който едва не вкара за Унион. В 101-ата минута отново Гонзало Кастро се озова на чиста позиция, но последва удар в аут.
В началото на второто продължение с пропуск за Дортмунд отново се отчете Густаво Адриан Рамос. В следващите минути играта се водеше основно в средата на терена, като двата отбора трудно достигаха до някакви шансове.
В 118-ата минута Емре Мор можеше да вкара за Дортмунт, но отново бе блокиран от защитата на Унион. Така се стигна до дузпи, при които домакините показаха по-здрави нерви и заслужено се класираха на 1/8 финал за Купата на Германия.
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/4-VmSlYHrW8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
ВИДЕО с ДУЗПИТЕ
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/-2RManMNYPM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Борусия Дортмунд - Унион Берлин 4:1 (1:1 в редовното време и продълженията)
Голмайстори:
1:0 Михаел Паренсен (44 -автогол)
1:1 Щефан Скржибски (82)
При Дузпите
2:1 (Дембеле)
3:1 (Гинтер)
4:1 (Гьотце)
Три пропуска за Унион
Борусия Дортмунд: РОМАН ВАЙДЕНФЕЛЕР, ПИШЧЕК, МАТИАС ГИНТЕР, СОКРАТИС, ФЕЛИКС, САХИН, ЛАРСЕН, ГОНЗАЛО КАСТРО, ГЬОЦЕ, МОР, ГУСТАВО АДРИАН РАМОС
Унион: ДАНИЕЛ МЕСЕНХОЛЕР, КРИСТОФЕР ТРИМЕЛ, ТОНИ ЛЕЙСТНЕР, РОБЕРТО ПУНЧЕК, ПЕДЕРСЕН, ЕРОЛ ЗЕЙНУЛАХУ, СИМОН ХЕДЛУНД, ФЕЛИКС КРООС, КЕНИ ПРИНС РЕДОНДО, МИХАЕЛ ПАРЕНСЕН, КОЛИН КУАНЕР







Забрани, поверия и традиции за празника на 14 май
Времето в четвъртък: Облачно и дъждовно с температури до 22 градуса
Хороскоп за 14 май 2026: Някои зодии ще намерят хармония и признание
Бухти със сирене, които се обръщат сами
До момента САЩ са похарчили $29 милиарда за войната срещу Иран
Пазарът на труда у нас: Туризмът и търговията водят, производството се събужда
Икономист: Само по-голямо производство може да свали цените трайно
Новият коз на Mazda: Самозареждащи се хибриди
BYD променя подхода си към Европа
Защо новите накладки вече се износват по-бързо
Най-скъпо не означава най-добро – японците отново печелят
Люк Рокхолд: Само Анкалаев може да спре Чимаев в полутежка категория
Мохамед Мокаев бързо си уреди нов двубой след отпадането от MVP MMA
Чисора планира реванш срещу Уайлдър
MVP дава повече свобода на бойците със спонсори по екипировката
Ново име на синдрома на поликистозните яйчници цели по-добра диагноза за милиони жени
Как се променя мозъкът на майката по време на бременност?
Инфекциозни обриви в детска възраст – морбили
Рискът от хантавирус в България остава много малък
Коментари
Напиши коментар14:08 | 27 окт 2016 г.
11:10 | 27 окт 2016 г.
00:51 | 27 окт 2016 г.
Напиши коментар