Головият хищник Валери Божинов изглежда прероден след трансфера си в сръбския гранд Партизан. Днес снайперистът в пеналта вкара два гола и донесе победа на "гробарите" с 6:0 над Ягодина в мач от втория кръг на местното първенство по футбол.

Партизан е лидер в класирането благодарение на разгрома, който донесе на белградския клуб голова разлика от плюс 10 попадения. Българският реализатор се разписа от дузпа в 12-та минута, а секунди по-късно голаджията добави и второ попадение в мрежата на гостите.

Само още една минута по-късно Андрия Живкович покачи на 3:0, а в началото на втората част Никола Нинкович вкара четвъртия гол за Партизан. Иван Шапонич вкара последните две попадения, разписвайки се в 71-та и 78-та минута.

Партизан е в серия от четири поредни победи през новия сезон - две в Шампионската лига и две във вътрешното първенство. Следващият мач на сърбите е от третия квалификационен кръг на Шампионската лига, където съперник е румънският Стяуа Букурещ.