Воденият от Илия Груев отбор на Дуисбург продължава да се представя силно в последно време. Мечтата за оцеляване може да стане реалност съвсем скоро! Тимът на българина надви един от преките си конкуренти Фортуна Дюселдорф с 2:1 и така се измъкна от последното място в таблицата.

Така отборът е вече само на точка от спасителното 15-о място в класирането, а до края на кампанията има два кръга, така че всичко е възможно.

Интересно е да се отбележи, че мачът бе игран пред внушителната бройка за Втора Бундеслига от 30 хиляди души, а домакините не разочароваха своите любимци.

Онуегбу и Обина дадоха комфортен аванс от два гола на домакините, след като се разписаха в 47-ата и 58-ата минути, а гостите реализираха чрез Поханпяло в 67-ата минута.