Атлетико Мадрид победи с 1:0 Ювентус у дома и изостри интригата в група А на Шампионската лига. Това донесе първи точки на Дюшекчиите, а след успеха на Малмьо срещу Олимпиакос в другата среща и четирите отбора имат по три точки.

Мачът не бе много привлекателен и имаше малко емоции. До 70-ата минута имаше общо един точен удар. Но в 77-ата Арда Туран вкара решаващото попадение.

Голът на турският национал сложи край на серията от над 10 часа без попадение във вратата на Юве. Това бе първият гол, който бианконерите допускат през сезона след 1055 минути игра.

Ударът на Туран бе един от двата точни, които отправиха играчите на Атлетико в целия мач. Тези на Ювентус така и не успяха да уцелят вратата на съперника.

Атлетико и Ювентус не се бяха срещали от 1965 година насам. Испанците обаче се нуждаеха много повече от победа, защото загубиха първата среща от Олимпиакос. Юве пък стартира с победа 2:0 над Малмьо.

Треньорът на домакините Диего Симеоне не можеше да използва Габи. Бившата звезда на Торино Алесио Черчи остана на пейката. Атлетико обаче излезе с един нападател. Марио Манджукич се възстанови от счупването на носа.

Изненадващо обаче до него нямаше подкрепа. Антоан Грисман също не бе в състава, а имаше допълнителен полузащитник - 19-годишният Саул.

В тима на Ювентус липсваха Пирло, Ромуло и Бардзали. Йоренте и Тевес бяха в атака, докато Касарес започна в отбраната. Гостите излязоха с новите си екипи за гостуване изцяло в зелено.

В началото Юве опита удари от дистанция. Маркизио не беше точен при един такъв. Арда Туран пък подхвана контраатака, при която нахлу в наказателното поле. Маркизио обаче го затвори и турчина бе принуден да центрира. Манджукич опита удар с пета, но топката срещна тялото на Артуро Видал.

Домакините опитваха да контраатакуват на скорост, когато Юве загубеше топката. А Бианконерите получаваха големи възможности да владеят. При една грешка, отново Манджукич имаше възможност. Хърватинът стреля, но Буфон с юмруци изби.

Юве притежаваше топката 69% през първото полувреме, но се отегли на почивка без точен удар. Пол Погба стреля силно, но покрай вратата.

Младият французин имаше първия опит за гол и през второто полувреме. Негов шут след фаул мина покрай вратата. И след като видя, че и двата отбора не се напъват много да вкарат гол, вратаря на домакините Моя бе на път да подари попадение на съперника.

Той загуби топката и за малко не позволи на Йоренте да се разпише. Моя обаче бързо се съвзе и спаси вратата си.

В края Атлетико натисна. Коке стреля добре с десния крак, но топката отиде в аут. В 74.ата минута Арда Туран изведе Дюшекчиите напред. Хуанфран центрира и на далечната греда турчина засече топката в мрежата.

Това бе първия гол, който Ювентус допуска през този сезон във всички турнири. Това е седмият мач на бианконерите. Повече от 10 часа игра Юве не беше пускал гол (1055 минути).

Резултатът можеше бързо да бъде изравнен. Лихтщайнер центрира и Раул Гарсия едва не си отбеляза автогол. Той засече топката, която мина покрай гредата на Моя.

Ювентус завърши мача без да уцели нито веднъж вратата на съперника. Атлетико два пъти успя да улучи целта и спечели с 1:0.

АТЛЕТИКО М - ЮВЕНТУС 1:0
1:0 Арда Туран 77

АТЛЕТИКО: Моя, Хуанфран, Миранда, Годин, Ансалди, Коке, Тиаго, Арда Туран (89 Сикуейра), Саул (51 Грисман), Раул Гарсия, Манджукич (84 Суарес)

ЮВЕНТУС: Буфон, Касарес (77 Перейра), Бонучи, Киелини, Лихтщайнер (89 Джовинко), Видал (83 Мората), Маркизио, Погба, Евра, Йоренте, Тевес