Черно море продължава със силното си представяне през този сезон, след като надви с 2:0 Локомотив Пловдив на стадиона в Каварна в който ''смърфовете'' бяха гости.

Срещата бе от четвъртия кръг на Първа професионална лига, а варненци демонстрираха доста приятен за окото футбол и заслужено стигнаха и до трите точки в срещата.

Кузма вкара и двата гола за успеха на домакините, след като се разписа в 29-ата и 58-ата минути.

След този мач варненци са лидери с актив от 10 точки, като тимът има същите точкови показатели и с Дунав Русе, който бе оглавил временно едноличното лидерство.

Домакините започнаха мача добре и още в 3-ата минута създадоха опасна ситуация.

Бакари и Георги Илиев на два пъти успяха да се озоват на добри позиции, но ударите и на двамата бяха избивани от противниковите бранители.

В 8-ата минута Георги Илиев отново имаше шанс пред себе си, но ударът му профуча покрай вратата.

През следващите минути играта бе доста равностойна и нямаше опасни ситуации пред двете врати.

Кузма обаче даде аванс на ''моряците'' в 29-ата минута с прекрасен гол. Илиев центрира от пряк свободен удар, а голмайсторът за домакините с крак успя елегантно да вкара топката между краката на противниковия вратар.

В 35-ата минута Бакари отправи далечен удар, който обаче премина далече от целта.

В 44-ата минута Кузма стреля от границата на наказателното поле, но изстрелът му бе доста слаб.

В самия край на полувремето голмайсторът за домакините отново имаше шанс да се разпише, след като бе изведен на прекрасна позиция, но би над вратата.

Второто полувреме започна силно за домакините и те пропуснаха ''златен'' шанс в 47-ата минута. Венков стреля с глава след прекрасно центриране на Бакари, но някак си Ел Харуби успя да спаси.

Домакините натиснаха противника си и стигнаха до нов шанс малко след това. Котев обаче отклони в последния момент една топка, която щеше да бъде засече на от Венков във вратата.

Все пак в 58-ата минута ''моряците'' имаха аванс от два гола. Секо намери Кузма зад защитата и словакът отправи техничен удар, а Харуби опита да отклони с крак, но в крайна сметка топката влезе в мрежата.

Малко след това Камбуров отправи неточен удар, а до края срещата просто се доиграваше и чистите опасни положения на практика липсваха.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 2:0